Zavrieť

Porady

Výška VZ povinného platiteľa

Prešla som očami zákon o soc. poistení, ale som sa nedopátrala odpovede na moju otázku: Do akej sumy môže byť vymeriavací základ poistenca - SZČO- za rok 2007, aby sa mohol rozhodnúť, či bude dobrovoľný platiteľ a teda od koľko je povinným platiteľom? Keďže na SP mi budú vedieť poradiť až utorok, prosím, poradí niekto dovtedy? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    SZČO sa rozhoduje, či bude dobrovolným platcom do SP do sumy 95.616, 97.200- príjmu za kalendárny rok. Nad túto sumu sa stáva jeho povinnosťou prihlásiť sa do SP do 30.6. nasledujúceho roka a odvádzať príslušnú sumu do jednotlivých fondov. Uvedené platí pre rok 2007.
    Naposledy upravil ekopo : 22.03.08 at 07:23 Dôvod: pôvodne omylom uvedená suma NČ

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    povinnosť platiť odvody do SP vzniká od brutto prijmu: 12 x MM / aktuálny rok /

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    mira Pozri príspevok
    Prešla som očami zákon o soc. poistení, ale som sa nedopátrala odpovede na moju otázku: Do akej sumy môže byť vymeriavací základ poistenca - SZČO- za rok 2007, aby sa mohol rozhodnúť, či bude dobrovoľný platiteľ a teda od koľko je povinným platiteľom? Keďže na SP mi budú vedieť poradiť až utorok, prosím, poradí niekto dovtedy? Ďakujem
    Je to suma 97200,- hrubého príjmu z podnikania za rok 2007. (12xminimálnej mzdy 8100)

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    ja by som mal podobnu otazku. v roku 2007 som bol poviny platca do SP, koli vysokym prijmom za rok 2007. V roku 2007 mi vychadza prijem pod tuto hranicu, asi cca 60tis. to znamena ze pre rok 2008 (jul 2008 - jun 2009) niesom povinne poisteny v SP? cize mozem byt len dobrovolne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fizzy Pozri príspevok
    ja by som mal podobnu otazku. v roku 2007 som bol poviny platca do SP, koli vysokym prijmom za rok 2007. V roku 2007 mi vychadza prijem pod tuto hranicu, asi cca 60tis. to znamena ze pre rok 2008 (jul 2008 - jun 2009) niesom povinne poisteny v SP? cize mozem byt len dobrovolne?
    Od 01.07.2007 si bol povinne poistený zrejme kvôli vysokým príjmov v r. 2006.

    Ak v r. 2007 ti hrubé príjmy (obrat) je nižší ako 97.200,- tak od 01.07.2008 nie si povinne poistená osoba. Treda sa odhlásiť (ak chceš) z povinného poistenia, a prihlásiť sa ako dobrovoľne poistená osoba.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 24.03.08 at 15:09

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Prestávaš byť povinne nemocensky a dôchodkovo poistenou osobou od 1.7.2008. K Dátumu 30.6.2008 sa odhlás z tohto povinného poistenia v Soc.poisťovni. Pokiaľ chceš byť dobrovoľným platiteľom tak musíš dať novú prihlášku od 1.7.2008ako dobrovoľný platca.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Ano dakujem Vam.
    Ano v roku 2006 som mal vyssi hruby prijem. v roku 2007 mi vychadza hruby prijem pod tuto hranicu.

    Výška VZ povinného platiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.