Zavrieť

Porady

Zmena zakl.imania z SKK na EUR az teraz ...

Zdravim Vas,

chcem Vas poprosit o radu ako mam postupovat v nasledovnej veci:

V 06/2008 bola zalozena spol. s.r.o. v takychto cislach:

Zakl.imanie 1 000 000 sk, splatene 360 000 sk,
1 spolocnik: vklad 460 000 sk, splatene 138 000 sk (konatel),
2 spolocnik: vklad 440 000 sk, splatene 132 000 sk (konatel),
3 spolocnik: vklad 40 000 sk, splatene 30 000 sk,
4 spolocnik: vklad 30 000 sk, splatene 30 000 sk,
5 spolocnik: vklad 30 000 sk, splatene 30 000 sk (JA),

Do dnesneho dna s.r.o. nepreviedla nic zo SK na EUR ... Spolocnost nevykonavala ziadnu obchodnu cinnost, nic nerobila, v podstate ani nezacala svoju cinnost. Chcem sa vsak dostat co najskor z tejto s.r.o. prevedenim svojho podielu na ineho spolocnika, alebo zrusenim (likvidaciou) spol. s cim by vsetci aj suhlasili.

Lenze co s tym ZI a vkladmi v SK ? Urobi ORSR prevod mojho podielu na ineho spolocnika, resp. zrusi spol. aj ked sme nepreviedli ZI a vklady na EUR ? Vyplyva z toho nejaka pokuta, ze sme tak do dnesneho dna neurobili ? Alebo staci jednoducho podat navrh zapisu zmien a v nom prepocitat ZI a vklady na EUR, zaplatit 66 € kolok a vec je vybavena ? Niekde som sa dopocul, ze z toho vyplyva pokuta 6 % zo ZI, je to pravda ?

Dakujem vopred za kazdu odpoved, pripomienku, radu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    o pokute neviem, ale všetky zmeny môžeš urobiť naraz.
    prvý bod zápisnice VZ bude však riešiť prevody vkladov z SKK na EUR, sčítaním vkladov bude určené nové ZI, všetko zaokrúhlené na EUR. Z toho možno vyplynie potreba zvýšenia ZI - to môže byť riešené z RF - skrátka treba urobiť korektnú premenu na EUR.
    V ďalších bodoch bude zasa riešený prevod OP na druhých spoločníkov, nové výšky výšky vkladov už v EUR....atď atď.
    Nové znenie SZ, a všetky príaslušné prílohy podáš spolu s návrhom na zápis všetkých zmien - všetko bude spoplatnené jedným kolkom, netreba viac podaní.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Tak ako píše KEJKA.
    Nech sa rozhodnete pre prevod alebo likvidáciu, v prvom rade na MVZ treba prebrať premenu vkladov z Sk na Euro.
    Ako druhé by som urobila zvýšenie ZI tak, aby každý spoločník mal vklad zaokrúhlený na celé Euro.
    Po tretie schváliť prevod OP a ak si bol aj konateľom, odvolať Ťa z funkcie konateľa.
    Posledné schváliť úplné znenie.
    Súdy majú veľa práce, nestíhajú sledovať kto si splnil povinnosť a kto nie a neviem zatiaľ o nikom, kto by dostal pokutu za nesplnenie povinnosti premeny vkladov z Sk na Euro.
    A ešte posledné drobné info, pri podaní návrhu do OR elektronicky sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janavrbovska Už ste podávali zmenu elektronicky? Mne stále vyhadzuje v elektronickom formulári hlášku, že tam mám chyby a pritom všetko mám vyplnené správne. Čo robím zle? Je možné, že ORSR má chybu vo formulári?Ozvite sa niekto, komu sa už podarilo podať zmenu v OR elektronicky.
    Economic Robíš prvozápis či zmeny ?
    janavrbovska Chcem urobiť zmeny. Formulár som už dnes vvyplnil
    janavrbovska Teraz mi ho zase nechce uložiť, aj keď postupujem podľa príručky (dvojklik na sponku vpravo hore - a nič)
      zbaliť

    kantorek je offline (nepripojený) kantorek

    kantorek
    a nebude problem aj v tom, ze do jedneho roka od zalozenia spol s.r.o. nedoslo k splateniu celeho ZI, ale len 360 tis. SK z 1 mil. SK ???

    dakujem za rady ...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    V tom by som nevidela až taký problém. Pokiaľ firma nepodnikala, tak nič nehrozí.

    kantorek je offline (nepripojený) kantorek

    kantorek
    presne tak, firma vobec nepodnikala ... ked som minule nahliadol do sanonu, kde su papiere k s.r.o., tak som tam videl len platby za najom, kde s.r.o. akoze sidlila, ale ziaden prijem za 3 roky sa nekonal ... proste nic, ziadna obchodna aktivita

    macilaci je offline (nepripojený) macilaci

    macilaci
    ahoj poradáci, ešte stále nedávajú pokuty za neprevod zákl, imania?nakolko my sme to ešte stále neurobili, a teraz chceme rozšíriť predmety podnikania a je otázne , že ked dáme premenu či nám nenaparia fajnú mastnú pokutu, lebo radšej to potom zrušíme celé sro . dakujem.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nemajú čas na pokuty. A ani lidi.

    Zmena zakl.imania z SKK na EUR az teraz ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.