Zavrieť

Porady

Uctovanie dobropisu v JU

Dobrý deň.
Môžete mi prosím pomôcť? Potrebovala by som vedieť ako mám zaúčtovať dobropis v JU. Príde najskôr faktúra, ktorá je však vyplatená a až potom príde k nej mínusový dobropis.
Prosím ako to účtujete vy???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    pipiskova81 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Môžete mi prosím pomôcť? Potrebovala by som vedieť ako mám zaúčtovať dobropis v JU. Príde najskôr faktúra, ktorá je však vyplatená a až potom príde k nej mínusový dobropis.
    Prosím ako to účtujete vy???
    Ja to väčšinou učtujem presne tak isto ako tú faktúru len opačným znamienkom.

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    takže ak to dobre chápem - jednu fakturu nahodím do knihy záväzkov, normálne ju uhradím . Pootm aj ten dobropis nahodím mínusový a tiež ho normálne uhradím z pokladne mínusom??? (teda ako mínusový príjem???)

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ja dobropis nahrávam ako vydanú FA - čiže je to pohľadávka

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    ja účtujem dobropis tak, že mi soft dáva ponuku - Dobropis. V tvojom prípade ide o dobropísanie došlej faktúry, takže otvorím záväzky voľba dobropis. Tam nahrám s mínusovým údajom. Účtujem v Oberone.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sabadka Pozri príspevok
    Ja to väčšinou učtujem presne tak isto ako tú faktúru len opačným znamienkom.
    Ja to robím tak,(T.j. došlé faktúry len opačné znamienko) neviem možno iný majú iný názor.
    Naposledy upravil Sabadka : 23.04.09 at 08:24

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ako povoľuje soft - niekde do došlých fa mínusovým znamienkom, niekde do pohľadávok... napíš, aký máš soft

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    alicacka Pozri príspevok
    ja účtujem dobropis tak, že mi soft dáva ponuku - Dobropis. V tvojom prípade ide o dobropísanie došlej faktúry, takže otvorím záväzky voľba dobropis. Tam nahrám s mínusovým údajom. Účtujem v Oberone.
    Ahojte, chcela by som nadviazať na vašu tému. Účtujem tiež v Oberone, ale neviem ako zúčtovať ten dobropis.Mám ho v knihe záväzkov s mínusovou hodnotou - Keď to dám ako úhradu záväzku / vyplatili nám to v hotovosti/ - dám príjem do pokladne tiž s mínusovou hodnotou ? To mi potom sú sumu z pokladne odčíta a nie pričíta. A Keď dám úhradu do pokladne s plusovou hodnotou, pripočíta sumu k mínusovému záväzku, čiže namiesto - 500 € tm mám 1000€. Kde robím chybu? Vopred ďakujem za rady

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    pipiskova81 Pozri príspevok
    takže ak to dobre chápem - jednu fakturu nahodím do knihy záväzkov, normálne ju uhradím .Ano Pootm aj ten dobropis nahodím mínusový ano a tiež ho normálne uhradím z pokladne mínusom??? (teda ako mínusový príjem???)
    dobropis nebudete uhrádzať. Uhrádu dobropisu vykoná ten kto dobropis vystavil. Takto sa prijatá fa. kráti resp. celkom vynuluje .

    Uctovanie dobropisu v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.