Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely

Účtujem v Alfe-jednoduché účtovníctvo. Mám v záväzkoch 178 zahraničných dodávateľských faktúr, na ktorých mi vznikli kurzové rozdiely. Musím vyrovnať rozdiel v každom záväzku interným dokladom, lebo záväzky mám v skutočnosti uhradené, čo znamená, že musím mať 178 interných dokladov? Nie je možné tento postup nejako zjednodušiť? Pomôže mi prosím, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    šurka Pozri príspevok
    Účtujem v Alfe-jednoduché účtovníctvo. Mám v záväzkoch 178 zahraničných dodávateľských faktúr, na ktorých mi vznikli kurzové rozdiely. Musím vyrovnať rozdiel v každom záväzku interným dokladom, lebo záväzky mám v skutočnosti uhradené, čo znamená, že musím mať 178 interných dokladov? Nie je možné tento postup nejako zjednodušiť? Pomôže mi prosím, ďakujem.
    Myslím si, že ku dňu úhrady záväzok zanikol a ku tomuto dňu by bolo potrebné aj doúčtovať rozdiel v knihe záväzkov tak, aby úhrada bola vyrovnaná s uvedením poznámky, z akého dôvodu sa rozdiel doúčtováva (ak to umožňujú možnosti softvéru). Osobne by som ku tomu interný doklad nevyhotovovala, nakoľko záväzok je v zmysle zákona vyrovnaný a v peňažnom denníku sa o ňom neúčtuje.

    šurka je offline (nepripojený) šurka

    šurka
    Keď účtujem v Alfe, kurzový rozdiel medzi faktúrou a úhradou mi vypočíta a spolu s úhradou zaradí ako splnenie záväzku (záväzok označený pomarančovou farbou zmení na slabo pomarančovú a nie na šedo, čo je znakom toho, že záväzok bol uhradený celý). Tak potom nechápem, ako to mám urobiť. Poradíte mi niekto, prosím Vás? Storaká vďaka.

    šurka je offline (nepripojený) šurka

    šurka
    Inak veľká vďaka Mária K., že si sa mi ozvala a odpovedala mi na moju otázku, ktorú som napísala aj preto, že tých faktúr mám veľa a chcela som zistiť jednoduchší spôsob, než opravovať alebo upravovať každú z nich.

    adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

    adejka_79
    Vie mi niekto poradiť ako vyrátam kurzový rozdiel vo valutovej pokladni k 31.12.2010?
    Zostatok v USD 13022, v EUR 9013,33

    adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

    adejka_79
    kurz k 31.12.2010 1,3362 . čiže 13022/1,3362=9745,55 EUR a teraz je to zisk alebo strata? v tomto sa nevyznam....poradi niekto????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adejka_79 Pozri príspevok
    kurz k 31.12.2010 1,3362 . čiže 13022/1,3362=9745,55 EUR a teraz je to zisk alebo strata? v tomto sa nevyznam....poradi niekto????
    Zisk, veď po prepočítaní KR máš viac, ako na účte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.