Zavrieť

Porady

odvody do poisťovní za invalidných dôchodcov

Robím mzdy pre firmy v jednej zamestnávajú pracovníčku s čiastočným invalidným dôchodkom nemá zatiaľ nové rozhodnutie je zamestnaná na 1/2 PU s platom 3450.-Sk , odvody boli robené do soc.poisťovni v plnej výške a do zdravotnej poisťovni po konzultácií so zdrav.poisťovnou so zníženým odvodom t.j. 5 a 2%. Neviem či to bolo doposiaľ správne, keďže mi prišiel upgrade miezd,kde od 1.9.2005 je zmena do zdrav. poisť.,že na tieto znížené odvody majú nárok a s poklesom schopnosti už od 20%.

Teraz mám zamestnanca, ktorý dostal nové rozhodnutie /citujem podla §57, odst.1 a §50 odst. 1 Z.č. 195/98 Z.z. o soc.poisť. určujem mieru funkčnej poruchy 50% a preto podľa §51 Z.č.195/98 Z.z. o soc. pomoci považuje sa za občana s ťažkým zdravotným postihnutím a vydáva sa preukaz občana s ťažkým zdravotným postihnutím/. Pričom uvedený zamestnanec nepoberá žiadne výhody iba má papier,že je ZŤP.
Máme nárok pri odvode do zdrav. poisťovni na zníženú sadzbu 5 a 2%? Pravdepodobne do sociálnej posťovni nie ,keď je určená hranica najviac o 70%. Pokiaľ nebola zmena v zákone.

Keď môžem osloviť p.Miháľa ,aby sa mi k tomu vyjadril. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odvody do poisťovní za invalidných dôchodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.