Zavrieť

Porady

Digitálny fotoaparát

Dobrý deň

Neviem kde som mal túto tému zaradiť tak ju dávam tu.Neviem si vybrať digitálny fotoaparát do tých 200Eur rozmýšlam o Olympus sp600uz,Fuji Finepix S2500HD,Canon powershot sx120is)Ktorý s týchto fotoaparátov by ste mi odporučili?? Chcem fotografovať makro,architektúru,krajinky na rýchlosti by nezáleži ide mi iba ho kvalitu fotografii čiže čo najmenší šum a dobra ostrosť.
Prosím o radu čítal som už veľa člankov ale to ma akurat viac doplietlo popripade ak viete o nejakom vhodnejšom fotoaparate v tejto cenovej kategorii tak napište do odpovede .

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    ..z ruky nekupuj..radsej si doplat a kup novy, videl som ako sa ludia k tejto technike neraz spravaju - az srdce z toho boli o cisteni optiky ani nehovorim..nevies aky babrak sa ho zbavuje...

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    ja by som tiez odporucil Canon. mam skusenosti s Olympusmi aj s Fuji Finepix a fotky z oboch sa mi vzdy zdali tak trochu zasumene. Teraz mam Canon PowerShot (starsi model) a robi krasne makra. Ja osobne by som v danej kategorii ultrazoomov kupoval zase len Canon :-).
    S Lumixmi som sa sice osobne nestretol, ale tiez vyzeraju celkom slubne - pouzivaju totiz spickovu optiku Leica - stoji za zvazenie.
    kazdopadne, zelam stastnu ruku pri vybere :-)

    robik je offline (nepripojený) robik

    robik
    Doporucil by som tento model:
    Canon PowerShot SX130 IS čierny za +-182€
    Samozrejme, od ultrazoomov v tejto cenovej kategorii netreba vela cakat, ani po optickej stranke ani od rychlosti a kvality spracovania.
    Ak by bolo viac financnych prostriedkov k dispozicii, potom by som rozhodne doporucoval Panasonic Lumix DMC-FZ38 (+-280€) alebo starsi model 35. Toto su moji ultrazoomovi favoriti.

    Tartarus je offline (nepripojený) Tartarus

    Tartarus
    Ďakujem škoda no že nie je viac finančných prostriedkov ale na začiatok aj tak nechcem hneď investovať väčšiu sumu peňazí ale nechcem ani šmejd. Treba sa mi trošku oboznámiť z funkciami a keď sa do toho dostanem tak by som prešiel na zrkadlovku.A mám ešte jednu otázku čo hovorite na kúpu fotaparátu od ruky?Na internete som videl pár dobrých kúskov a vyššie spominané Panasonici za priateľné ceny.

    robik je offline (nepripojený) robik

    robik
    tiez by som nevolil second-hand ... bateria uz nebude dobra a nova stoji par desiatok eur
    a celkovo optika najma pri sucasnych ultrazoomoch je citlivejsia.
    I ked ja som mal Panasonic lumix FZ5 ... nesetril som ho teda vobec ... casto som bol k nemu az moc drsny ... a fungoval a funguje uz takmer 5 rokov bez akehokolvek problemu.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    robik Pozri príspevok
    .....
    a celkovo optika najma pri sucasnych ultrazoomoch je citlivejsia.
    ......

    Ako? Ako je optika citlivejsia? Tak tomu fakt nerozumiem.

    Digitálny fotoaparát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.