Zavrieť

Porady

Prijem z Ciech zdaneny zrazkou

Musim uviest do danoveho priznania prijem z ciech, ktory bol zdaneny zrazkovou danou 15% v CR?
Ide o dohodu o provedeni prace (DPP). Som rezident SR.
Naposledy upravil jimmiii : 17.02.18 at 12:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak ide o zrážku z príjmu zo závislej činnosti, čo v tomto prípade je, tak to síce v DP v SR uvedieš, ale v kolonke vyňatých príjmov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jimmiii Dakujem velmi pekne za odpoved.
    Este sa chcem opytat, ci tento prijem treba nejako dokladovat, tzn. ci si mam od firmy vyziadat potvrdenie o prijmoch, alebo ci staci len kopia dohody o provedeni prace (DPP). Islo totiz o jednorazovu cinnost, pričom je v DPP uvedena vyska odmeny aj vyska zrazok.
    profesional K DP prikladáš prehlad o zrazených preddavkoch a základe dane
    jimmiii Takze ak tomu dobre rozumiem, tak mam ceskeho zamestnavatela poziadat aby mi vyplnil predpisane tlacivo: Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti ???
      zbaliť

    Prijem z Ciech zdaneny zrazkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.