Zavrieť

Porady

noví lacnejší dodavatelia el. energie na Slovensku

rauh rauh

rauh je offline (nepripojený) rauh

Na celom Slovensku sa pomaly spusta projekt- Energouspora. Zacne celoslovenske "behanie" obchodnych zastupcov po domacnostiach pre spisovanie zmluv k prechodu novemu providerovi Optimum energy, ktory slubuje lacnejsiu el. energiu oproti konkurencii o 7-14%. Co si o tom myslite, privitaju domacnosti s radostou tento produkt-lacnejsiu el. energiu? alebo sa pod tym skryvaju pre domacnosti nejake nevyhody? Mate s tym skusenosti, vraj v Cechach tato spolocnost uz posobi.
Naposledy upravil Dav : 15.03.10 at 10:18
Usporiadat
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Nebude to dalsi podvod alebo novy druh

?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Dam za pravdu predchadzajucemu prispevku. Mam pocit, ze nieco podobne robi jeden moj znamy. Nepamatam si sice nazov tejto "nebankovej skupiny" , ale princip bol v podstate o tom, ze cvaknes cca 20tis. a dostanes za to karticku podobnu bankomatovej karte s nazvom tej spolocnosti. A potom budes moct nakupovat rozne vyrobky a sluzby na slovensku so zlavou. Viem, ze slovnaft a niektore cestovky na tom uz frcali. Pripadne aj elektronika sa tak dala nakupovat. Princip - apson podla toho co mi hovoril - spociva v tom, ze ta firma ma zmluvu napr s predajcom chladniciek - ale iba s jednym v tvojom okrese. Ty chces chladnicku..a ides si ju kupit k nemu, lebo u neho mas zlavu. A obchodnik si zabezpeci staly obrat, ked bude mat taktiez zmluvu s tou firmou. Aspon tak som to pochopil. Odradila ma iba ta "vstupna investicia" za nakup karty. V tom som vytusil dalsiu pyramidu, ktora moze fungovat rok..alebo 10 rokov..a potom mozes kartu podarovat prvemu predavacovi NotaBene
0 0
capitalservice capitalservice

capitalservice je offline (nepripojený) capitalservice

Je aj nie je, záleží na uhle pohľadu. Ak je však otázka, či tu je priestor na podvod - samozrejme, že je.
Trh na koncových dodávateľov el. energie je na slovensku diverzifikovaný už nejaký čas. Stačí posurfovať po OR SR a nájdeš niekoľko firiem, taktiež bolo vidaných niekoľko licencií.
Dala by sa tu prirovnať paralela s tým, keď bol diverzifikovaný trh koncových operátorov pevných liniek. Samozrejme aj so svojimi "pôrodnými bolesťami".
Potiaľto by bolo všetko v poriadku. Treba si na tomto mieste pripomenúť to, čo vidíme na rozúčtovaní ceny el. energie na faktúre. Teda to z čoho sa táto cena skladá. Skrátene povedané z ceny za výrobu + ceny za dodávku.
Takže kde tu majú nový dodávatelia priestor? El. energiu musia nakúpiť od výrobcov. Potom si treba zaplatiť služby prenosovej sústavy. No a nakoniec sú tu koncové vedenia, teda distribučná sieť ktorú stále vlastnia miestne rozvodné závody. Nový dodávatelia, budú vlastne paralela k rozvodným závodom a tie pokiaľ im neposkytnú prístup ku koncovým vedeniam, tak tu žiadny biznis nebude. Problematika energetiky je trochu zložitejšia a chcelo by to viac priestoru na podrobné vysvetlenie fungovania trhu s el. energiou aj s jeho špecifikami.
Je pravdou, že to môže fungovať. Takisto, ako to funguje aj v iných štátoch.
Reálne sa napríklad v ČR naťahovali 2 roky, kým alternatívny dodávatelia získali reálny prístup ku koncovým vedeniam, nie len de jure.
Skutočne výrazný rozdiel v cenách to neprinieslo, keďže jediný priestor na pohyb s cenou je na úkor vlastnej réžie a vlastného zisku.

Prenesme sa na Slovensko:
1. nový dodávateľ nie je schopný určiť cenu a jej skladbu
2. nemá prístup ku koncovému vedeniu
3. nezverejnil zmluvu o nákupe el. energie s niektorou elektrárenskou spoločnosťou, či už u nás, alebo v zahraničí
4. nezverejnil spôsob realizácie pripojenie napr. domácnosti, napr. otázka koncového meracieho zariadenia (odkup resp. nájom od terajšieho dodávateľa, alebo demontáž doterajšieho a montáž vlastného?)

Viete si predstaviť firmu ktorá by zvládla montáž nových elektromerov v jednom mesiaci v prípade, že by sa len 1% odberných miest v danom mesiaci rozhodlo zmeniť dodávateľa?

Čo sa týka pyramíd, tak tie si žijú svoj život, bez ohľadu na čas, produkt či štát. Je to jeden z marketingových nástrojov, prinášajúci efekt firme, teda vlastnej špičke. Je pravda že v nesprávnych rukách a s kriminálnym úmyslom je to pohroma. Bohužiaľ el. energia a ak ju pomenujeme "lacná" je vďačným artiklom pre takéto aktivity.
Takže občan tras sa!
Nech mi niekto vysvetlí ako a na ktorej položke tvoriacej cenu el.energie dokážu tak veľmi ušetriť, že budú lacnejší. A ako to chcú technicky zvládnuť.
Inak stretol som sa už s viac firmami ponúkajúcimi lacnejšiu el. energiu.
Môžem povedať len jedno:
AVE IMPERIUM - AVE PYRAMIDY
Naposledy upravil capitalservice : 02.05.08 at 18:59
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Ano, obchod s elektrinou je trochu zlozitejsia oblast. Obzvlast vyrovnavanie rozdielov, ked si distribucna spolocnost objedna viac alebo menej, ako v skutocnosti jej odberatelia potrebuju. Pokial spravne viem, tak tieto rozdiely su niekedy drahsie ako samotny balik elektriny. Taktiez vyuzivanie prenosovej sustavy - not so easy. Ale teraz je to jedno.

Ide o fakt, ze nejaky optimum energy z hornej dolnej nikomu vela elektriny nepreda. Akurat tak zo solarneho panela namontovaneho u kazdeho zakaznika zvlast.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
capitalservice Pozri príspevok
Môžem povedať len jedno:
AVE IMPERIUM - AVE PYRAMIDY
Že ty si z Trnavy a máš za sebou minimálne 3týždňový kurz finančného managingu...
0 0
capitalservice capitalservice

capitalservice je offline (nepripojený) capitalservice

machinak Pozri príspevok
Že ty si z Trnavy a máš za sebou minimálne 3týždňový kurz finančného managingu...
musím ťa sklamať, ale nie som z Trnavy. Do Trnavy to mám viac ako 100 km. Čo sa týka školy, jednou z nich bola aj CUB, ale to bolo už dávno, v tom istom čase ako Lančarič (ak ti neprekáža Orange). Ak chceš môj životopis, kľudne ti ho pošlem.
A aj keď si minimálne o 5 rokov mladší (dnes som oslávil 34), tak ťa beriem.
Ale toto už je
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
capitalservice Pozri príspevok
musím ťa sklamať, ale nie som z Trnavy. Do Trnavy to mám viac ako 100 km. Čo sa týka školy, jednou z nich bola aj CUB, ale to bolo už dávno, v tom istom čase ako Lančarič (ak ti neprekáža Orange). Ak chceš môj životopis, kľudne ti ho pošlem.
A aj keď si minimálne o 5 rokov mladší (dnes som oslávil 34), tak ťa beriem.
Ale toto už je
Ok..dik za vycerpavajucu odpoved. Zaujali ma iba tvoje reakcie na takmer vsetky temy... Podobnu "firmu" zavanajucu poradenstvom poznam v TT, preto som ta odhadol na to.
PS: pan Lancaric je od teba o 10r starsi a vystudoval OF na EUBA.
0 0
capitalservice capitalservice

capitalservice je offline (nepripojený) capitalservice

Myslel som tým, že CUB sme robili obaja externe a v rovnakom čase , vtedy ešte pôsobil v Chemolaku.
0 0
človek človek

človek je offline (nepripojený) človek

Zaujímavé, ale hlúpe názory. Optimumenergy nie je dodávateľom elektrickej energie - a už vôbec nie pre slovenské domácnosti. Priemerne inteligentný občan si pozrie optimumenergy.eu, alebo optimumenergy.com a je mu jasné o čom tento biznis je. Ak si to nejaký dobrodruh vysvetluje po svojom, je to len prejav jeho naivity.
0 0
m84 m84

m84 je offline (nepripojený) m84

Pri zmene dodavateľa el. energie netreba meniť eletkromer ani žiadné iné technické zariadenie. Všetko zostáva naďalej v správe rozvodných závodov.
0 0
111bea111 111bea111

111bea111 je offline (nepripojený) 111bea111

rauh Pozri príspevok
Na celom Slovensku sa pomaly spusta projekt- Energouspora. Zacne celoslovenske "behanie" obchodnych zastupcov po domacnostiach pre spisovanie zmluv k prechodu novemu providerovi Optimum energy, ktory slubuje lacnejsiu el. energiu oproti konkurencii o 7-14%. Co si o tom myslite, privitaju domacnosti s radostou tento produkt-lacnejsiu el. energiu? alebo sa pod tym skryvaju pre domacnosti nejake nevyhody? Mate s tym skusenosti, vraj v Cechach tato spolocnost uz posobi.
OptimumEnergy nie je dodávateľ el. energie na trhu, ale je to spoločnosť, ktorá sa zaoberá hľadaním finančnej úspory vo vašich platbách dodávateľovi tzv. parametrizáciou a nie pre domácnosti, ale pre maloodber. Parametrizácia sa vo veľkoodbere nerobí, tam sa dohadujú zmluvné zmluvné ceny. Na našom trhu po privatizácii operuje už veľa dodávateľov el. energie, ale prenosová súprava je stále štátna. Treba rozlišovať pojmy a dojmy a nie bez odborných znalostí trepať......
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

capitalservice Pozri príspevok
Je aj nie je, záleží na uhle pohľadu. Ak je však otázka, či tu je priestor na podvod - samozrejme, že je.
Trh na koncových dodávateľov el. energie je na slovensku diverzifikovaný už nejaký čas. Stačí posurfovať po OR SR a nájdeš niekoľko firiem, taktiež bolo vidaných niekoľko licencií.
Dala by sa tu prirovnať paralela s tým, keď bol diverzifikovaný trh koncových operátorov pevných liniek. Samozrejme aj so svojimi "pôrodnými bolesťami".
Potiaľto by bolo všetko v poriadku. Treba si na tomto mieste pripomenúť to, čo vidíme na rozúčtovaní ceny el. energie na faktúre. Teda to z čoho sa táto cena skladá. Skrátene povedané z ceny za výrobu + ceny za dodávku.
Takže kde tu majú nový dodávatelia priestor? El. energiu musia nakúpiť od výrobcov. Potom si treba zaplatiť služby prenosovej sústavy. No a nakoniec sú tu koncové vedenia, teda distribučná sieť ktorú stále vlastnia miestne rozvodné závody. Nový dodávatelia, budú vlastne paralela k rozvodným závodom a tie pokiaľ im neposkytnú prístup ku koncovým vedeniam, tak tu žiadny biznis nebude. Problematika energetiky je trochu zložitejšia a chcelo by to viac priestoru na podrobné vysvetlenie fungovania trhu s el. energiou aj s jeho špecifikami.
Je pravdou, že to môže fungovať. Takisto, ako to funguje aj v iných štátoch.
Reálne sa napríklad v ČR naťahovali 2 roky, kým alternatívny dodávatelia získali reálny prístup ku koncovým vedeniam, nie len de jure.
Skutočne výrazný rozdiel v cenách to neprinieslo, keďže jediný priestor na pohyb s cenou je na úkor vlastnej réžie a vlastného zisku.

Prenesme sa na Slovensko:
1. nový dodávateľ nie je schopný určiť cenu a jej skladbu
2. nemá prístup ku koncovému vedeniu
3. nezverejnil zmluvu o nákupe el. energie s niektorou elektrárenskou spoločnosťou, či už u nás, alebo v zahraničí
4. nezverejnil spôsob realizácie pripojenie napr. domácnosti, napr. otázka koncového meracieho zariadenia (odkup resp. nájom od terajšieho dodávateľa, alebo demontáž doterajšieho a montáž vlastného?)

Viete si predstaviť firmu ktorá by zvládla montáž nových elektromerov v jednom mesiaci v prípade, že by sa len 1% odberných miest v danom mesiaci rozhodlo zmeniť dodávateľa?

Čo sa týka pyramíd, tak tie si žijú svoj život, bez ohľadu na čas, produkt či štát. Je to jeden z marketingových nástrojov, prinášajúci efekt firme, teda vlastnej špičke. Je pravda že v nesprávnych rukách a s kriminálnym úmyslom je to pohroma. Bohužiaľ el. energia a ak ju pomenujeme "lacná" je vďačným artiklom pre takéto aktivity.
Takže občan tras sa!
Nech mi niekto vysvetlí ako a na ktorej položke tvoriacej cenu el.energie dokážu tak veľmi ušetriť, že budú lacnejší. A ako to chcú technicky zvládnuť.
Inak stretol som sa už s viac firmami ponúkajúcimi lacnejšiu el. energiu.
Môžem povedať len jedno:
AVE IMPERIUM - AVE PYRAMIDY
Je úbohé, že si dovoliš písať takéto bludy. Prečítaj si legislatívu a nájdi si sám reálnych hráčov, alternatívnych dodávateľov el. energie a neporovnávaj neporovnateľné

SKUTOČNE ÚBOHÉ, TRÁPNE.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Súčasna skladba energetického biznisu na Slovensku je následovná:
SE - Slovenské elektrárne vyrobca el.energie
SEPS - Slovenská energeticka a prenosová sústava , VN diaĺkové vedenia
EoN-lokálny dodávateĺ el.energie a správca miestných vedení el.prúdu

Ak by mal byť nejaký alternatívny dodavateĺ el.energie musel by paralelne vybudovať celú vyššie uvedenú štrukturu,čo nie je možné.
0 0
TomASS TomASS

TomASS je offline (nepripojený) TomASS

Mas pravdu v sucasnej skladbe, ale dalej uz nie. Preco by to musel niekto na novo budovat? 02 si tiez prenajima vysielace od T-mobilu a Orange a pekne si funguju...to mas v principe to iste!

Dodavatel nie len ze moze byt, ale uz aj su.

Tomas (jeden z alternativnych dodavatelov
0 0
karolzdo karolzdo

karolzdo je offline (nepripojený) karolzdo

Laco-monter Pozri príspevok
Súčasna skladba energetického biznisu na Slovensku je následovná:
SE - Slovenské elektrárne vyrobca el.energie
SEPS - Slovenská energeticka a prenosová sústava , VN diaĺkové vedenia
EoN-lokálny dodávateĺ el.energie a správca miestných vedení el.prúdu

Ak by mal byť nejaký alternatívny dodavateĺ el.energie musel by paralelne vybudovať celú vyššie uvedenú štrukturu,čo nie je možné.
Ozval sa expert,pre druhú "vážsku kaskádu" .
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

TomASS Pozri príspevok
Mas pravdu v sucasnej skladbe, ale dalej uz nie. Preco by to musel niekto na novo budovat? 02 si tiez prenajima vysielace od T-mobilu a Orange a pekne si funguju...to mas v principe to iste!

Dodavatel nie len ze moze byt, ale uz aj su.

Tomas (jeden z alternativnych dodavatelov
Je to možne,lebo za peniaze dnes každý predá aj vlastnú matku...

Ale podĺa logiky a v princípe by malo platiť to čo som napísal vyššie.
0 0
Bizzy Bizzy

Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

Laco-monter Pozri príspevok
Súčasna skladba energetického biznisu na Slovensku je následovná:
SE - Slovenské elektrárne vyrobca el.energie
SEPS - Slovenská energeticka a prenosová sústava , VN diaĺkové vedenia
EoN-lokálny dodávateĺ el.energie a správca miestných vedení el.prúdu

Ak by mal byť nejaký alternatívny dodavateĺ el.energie musel by paralelne vybudovať celú vyššie uvedenú štrukturu,čo nie je možné.

Alternativny dodavatel nemusi nic budovat, alternativny dodavatel je len "obchodnik " s elektrickou energiou. Vlastnikom prenosovej sustavy je SEPS presne ako pises. Na zapadnom slovensku je to ZSE ktore je ak distributor aj dodavatel, SSE je stred, VSE vychod - tieto su aj distributory a aaj dodavatelia. Ty mas pravo si zvolit ineho dodavatela, to znamena ze ten tvoj novy dodavaatel bude platiti poplatok za distribuciu danemu distributorovi podla oblasti cize ZSE,SSE,VSE za to ze tvoje odberne miesto je pripojene a bude po ich "kabloch" dostavat tvoju elektrinu. Alternativny dodavatel nic nebuduje, nemeni ti elektromer nic - ten ostava povodny -ten patri distribucii. ALternativny dodavatel je len cisto obchodnik, ktory ti doda energiu lacnejsie nez sucasny dodavatel + zakaznicky servis.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Bizzy Pozri príspevok
Alternativny dodavatel nemusi nic budovat, alternativny dodavatel je len "obchodnik " s elektrickou energiou. Vlastnikom prenosovej sustavy je SEPS presne ako pises. Na zapadnom slovensku je to ZSE ktore je ak distributor aj dodavatel, SSE je stred, VSE vychod - tieto su aj distributory a aaj dodavatelia. Ty mas pravo si zvolit ineho dodavatela, to znamena ze ten tvoj novy dodavaatel bude platiti poplatok za distribuciu danemu distributorovi podla oblasti cize ZSE,SSE,VSE za to ze tvoje odberne miesto je pripojene a bude po ich "kabloch" dostavat tvoju elektrinu. Alternativny dodavatel nic nebuduje, nemeni ti elektromer nic - ten ostava povodny -ten patri distribucii. ALternativny dodavatel je len cisto obchodnik, ktory ti doda energiu lacnejsie nez sucasny dodavatel + zakaznicky servis.
Ak dovolíš, ja zostanem pri doterajšom dodavateĺovi el.energie.
0 0
Bizzy Bizzy

Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

Laco-monter Pozri príspevok
Ak dovolíš, ja zostanem pri doterajšom dodavateĺovi el.energie.
moj prispevok je cisto reakciou na tvoj hlavne vyvratenie faktu o budovani. nie o tom ze mas prejst k inemu dodavatelovi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať