Zavrieť

Porady

W-mzdy opravný výkaz do ZP

Ahojte !

Prosím o radu hlavne tých ktorí pracujú s programom W-mzdy od Datalocku.
Zamestnanec mi neoznámil zmenu ZP od 1.1.2009,keď sa stal poistencom ZP Dôvery. VšZP ma na toto upozornila a poslala výkaz na opravu.
Ja som však už spracovala uzávierku 1/2009 a som v období 2/09. Ako spravím opravný výkaz do VšZP? Vrátiť sa do obdobia 1/09,opraviť ZP zamestnanca,dať spracovať výplaty a odvody a hlavne,ako požiadať VšZP aby vrátila navyše uhradené odvody za zamestnanca?
Ďakujem už vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Mala som obdobný problém, lenže ma nikto neupozornil až som na to prišla náhodou a bolo to až po piatich mesiacoch.Musela som opraviť všetky výkazy a požiadať poisťovňu o vrátenie preplatkov.
    Trvalo to asi tri mesiace než mi peniaze vrátili. Poisťovňu som po telefonickej dohode s ich pracovníčkou požiadala prípisom kde som vypísala všetky obdobia a sumy ktoré im nepatrili a požiadala o vrátenie týchto súm. Tak isto som musela opraviť výkazy poisťovne ktorej zase naopak peniaze patrili.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    uct2007 Pozri príspevok
    Ahojte !

    Prosím o radu hlavne tých ktorí pracujú s programom W-mzdy od Datalocku.
    Zamestnanec mi neoznámil zmenu ZP od 1.1.2009,keď sa stal poistencom ZP Dôvery. VšZP ma na toto upozornila a poslala výkaz na opravu.
    Ja som však už spracovala uzávierku 1/2009 a som v období 2/09. Ako spravím opravný výkaz do VšZP? Vrátiť sa do obdobia 1/09,opraviť ZP zamestnanca,dať spracovať výplaty a odvody a hlavne,ako požiadať VšZP aby vrátila navyše uhradené odvody za zamestnanca?
    Ďakujem už vopred
    Výkaz urobíš ručne a napíšeš žiadosť o vrátenie odvodov.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja som to robila minulého roku tak, že výkazy som opravila ručne, ale nežiadala som aby mi peniaze zaslali, ale som si to odrátala od nasledujúcej úhrady a im som to len oznámila, aby preplatok priradili k ďalšiemu mesiacu. V druhej poisťovni som to hneď uhradila.

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Prosím o radu! Zamestnancovi priznali ID s mierou poklesu 65% od 1.7.2009. Predložil mi rozhodnutie zo SP a ja som ho zadala do mzdového programu so spätnou platnosťou od 1.7.2009. Môžem poslať výkaz do ZP s mínusovými hodnotami, nakoľko má zamestnanec nárok na znížené poistné, alebo sa to rieši podobným spôsobom ako v SP kde treba v zmysle zákona požiadať o vrátenie poistného.

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Lilu1 Pozri príspevok
    Prosím o radu! Zamestnancovi priznali ID s mierou poklesu 65% od 1.7.2009. Predložil mi rozhodnutie zo SP a ja som ho zadala do mzdového programu so spätnou platnosťou od 1.7.2009. Môžem poslať výkaz do ZP s mínusovými hodnotami, nakoľko má zamestnanec nárok na znížené poistné, alebo sa to rieši podobným spôsobom ako v SP kde treba v zmysle zákona požiadať o vrátenie poistného.
    Tiež som mala podobný prípad, riešila som to opravným mesačným výkazom v správnych číslach (myslím, že mínusové čísla ani neberú) a preplatok som kompenzovala v ďalšej platbe. Poslala som pre istotu k tomu vysvetlenie v sprievodnom liste. A priložila som aj kópiu rozhodnutia z SP.

    W-mzdy opravný výkaz do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.