Zavrieť

Porady

plynomer v susedovej pivnici

Zdedil som po starých rodičoch RD. Asi pred 50 timi rokmi, keď sa ťahal plyn, pripojka aj plynomery (susedov aj náš) boli namontované v susedovej pivnici, v ktorej bola kedysi aj nasa pec UK. Teraz sme menili pec a novu už sme namontovali do našeho domu, ale prípojku s plynomerom preložiť nemožeme nakoľko sa nachadzame v zastavanom okoli. Chcem sa informovať ako to teraz vlastne je...mám do buducnosti pravo pristupu k svojemu plynomeru, alebo sa može jedneho dna stať že sused mi vypne plyn a bude trvat na tom ze to musi ist z jeho pivnice prec?
Pytam sa hlavne preto, že neviem, či bola v minulosti podpisovane zo susedom nejaka zmluva a na zaklade čoho vlastne plynarne suhlasili s umiestnenim naseho plynomeru do susedovej pivnice... Pokiaľ viem tak na katastry toto ako ťarcha uvedené nie je...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    plynomer v susedovej pivnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.