Zavrieť

Porady

nacenovanie

Prosím Vás vie mi niekto poradiť? Manžel je zámočník a začína podnikať. Nevieme ako máme dobre naceňovať. Doteraz sme to len tak z brucha. Ale teraz už bude mať aj zamestnancov, platiť velký nájom a tak. Či je nejaký vzorec alebo niečo podla čoho sa máme držať. Lebo som videla, že je program na nacenovanie stavieb, okien a tak že či je niečo čo by aj nám pomohlo.
Ďakujem.
môžete mi napísať na jarca81@gmail.com
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Kalkulačný vzorec
    1.Priamy materiál
    2.Priame mzdy
    3.Výrobná réžia
    1.-3. Vlastné náklady výroby
    4.Správna réžia
    1.-4. Vlastné náklady výkonu
    5.Odbytové náklady
    1.-5. Úplné vlastné náklady výkonu
    6.Zisk
    1.-6. Cena bez DPH
    Vysvetlenie jednotlivých položiek : použijem príklad - výroba 1 ks kľúča z kusa železnej zliatiny - hranolu 10x3x3 (vymyslela som si)
    1.Priamy materiál - všetko, čo tvorí priamo výrobok, napr. 10 cm hranol
    2.Priame mzdy- mzda s odvodmi zamestnanca, ktorý bude kovať kľúč, 1 urobí za 2 hodiny
    3.Výrobná réžia - odpisy nákovy, elektrina na osvetlenie pracoviska, nájom budovy ( rok :365:24 x2), vedro na schladenie kľúča, 5 l vody, kliešte - pomerom k životnosti predmetu
    1.-3. Vlastné náklady výroby
    4.Správna réžia - odvody SZČO, telefón, mzda mzdárky vrátane odvodov - pomerom na 1 ks
    1.-4. Vlastné náklady výkonu
    5.Odbytové náklady - poštovné za odoslanie kľúča
    1.-5. Úplné vlastné náklady výkonu
    6.Zisk zbytok do ceny, za akú to je môj zákazník ochotný kúpiť u mňa, nie u konkurencie
    1.-6. Cena bez DPH ak som neplátca, koniec, ak som plátca, všetky ceny vstupov počítam bez DPH a na výslednú sumu pripočítam DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.