Zavrieť

Porady

Zmuva o budúcej zmluve

Ahojte , ideme s manželom kupovať byt do osobného vlastníctva a chceme sa vopred poistiť , aby predávajúci nepredal náš vyhliadnutý byt niekomu inému a aby sme boli istý za akú cenu nám to potom predá.Chceme preto uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve. Taktiež to asi budeme potrebovať do banky k vybaveniu hypotekárneho úveru.Mohli by ste mi niekto pomôcť nejakým vzorom zmluvy o budúcej zmluve ?

Vopred ďakujem. kacena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Zmluva o budúcej kúpnej zmluve je voľný typ zmluvy. Mimo nacionálií je pre zml. o budúcej zmluve podstatné:
    - aký záväzok ktorá zmluvná strana prijíma (definovať nehnuteľnosť, definovať postup ďalších krokov, ktoré sú potrebné pre uzatvorenie kúpnej zmluvy)
    - termíny (najmä dokedy sú zmluvné strany viazané touto ZBZ)
    - cena, alebo postup akým sa ku cene nehnuteľnosti zmluvné strany "dopracujú"

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    STRELEC
    Zmluva o budúcej kúpnej zmluve je voľný typ zmluvy. Mimo nacionálií je pre zml. o budúcej zmluve podstatné:
    - aký záväzok ktorá zmluvná strana prijíma (definovať nehnuteľnosť, definovať postup ďalších krokov, ktoré sú potrebné pre uzatvorenie kúpnej zmluvy)
    - termíny (najmä dokedy sú zmluvné strany viazané touto ZBZ)
    - cena, alebo postup akým sa ku cene nehnuteľnosti zmluvné strany "dopracujú"
    Som asi trošku mimo , keďže som takúto zmluvu nevidela ešte ani z lietadla. Potrebovala by som nejaký vzor , aby som mala o čo oprieť , lebo takto neviem kde mám začať. Ďakujem

    Zmuva o budúcej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.