Zavrieť

Porady

Cena gulatiny - stavba zrubu

Ahojte neviete mi poradiť náhodou aká je optimálna cena smrekovej guľatiny na SR. Jednalo by sa o stredový priemer okolo 200 - 400 mm. ( samozrejme neopracovanej , nesušenej ).
Počul som totiž , že v severských štátoch ( Fínsko, švédsko ..atď) sa dá zohnať lacnejšie drevo na stavbu zrub. Dokonca vraj su tie odrody smrekov odolnejšie a drevo je kvalitnejšie vzhľadom na tpo kde to vyrástlo. Poprosím akékoľvek rady , nazory atď.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    co stoji teraz kubik dreva? potrebujem na krov asi 22m3, a neviem, ci sa oplati kupit teraz, alebo cakat s tim este do jari?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    sneky Pozri príspevok
    Ahojte neviete mi poradiť náhodou aká je optimálna cena smrekovej guľatiny na SR. Jednalo by sa o stredový priemer okolo 200 - 400 mm. ( samozrejme neopracovanej , nesušenej ).
    Počul som totiž , že v severských štátoch ( Fínsko, švédsko ..atď) sa dá zohnať lacnejšie drevo na stavbu zrub. Dokonca vraj su tie odrody smrekov odolnejšie a drevo je kvalitnejšie vzhľadom na tpo kde to vyrástlo. Poprosím akékoľvek rady , nazory atď.
    ďakujem
    Cena gulatiny je zavisla od triedy zaradenia. Existuje I, II, IIIA, IIIB a IIIC trieda. Tebe na zrub kludne staci III kategoria. Urcite je smrek lepsi z tvrdsich podmienok - drevo je tuhsie. I na Slovensku mame kvalitne drevo - ved ho i vyvazame do krajin, kde gulatinu setria na horsie casy. A odkedy uz nepracujem s drevom taktiez sa ceny dost pomenili...ale predpokladam za dovoz by si asi zaplatil viac ako za samotne drevo.

    sneky je offline (nepripojený) sneky

    sneky
    Ahoj. diky za odpoved. kedže vidím , že evidentne sa fachu rozumieš, rad by som vedel niečo o využití dreva podla tých tried o ktrých píšeš. A zaroveň kde na slovensku je najlepsie sa obratit ked by som chcel take drevo kupit.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    sneky Pozri príspevok
    Ahoj. diky za odpoved. kedže vidím , že evidentne sa fachu rozumieš, rad by som vedel niečo o využití dreva podla tých tried o ktrých píšeš. A zaroveň kde na slovensku je najlepsie sa obratit ked by som chcel take drevo kupit.
    Máš SS

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Výrezy sa zatrieduju podla akosti:
    I. trieda: Dyhárenské výrezy, výrezy na výrobu hud. nástrojov a špeciálne priemyselné výrezy určené na výrobu dýh, hud. nástrojov a tech. potrieb.
    II. tireda: preglejkárenské výrezy, zápalkárenské výrezy, výrezy na športové a iné potreby, sudárenské výrezy.
    III. trieda: piliarske výrezy akosti III.A, III.B, III.C, stĺpové výrezy a stĺpovina, špeciálne banské výrezy a výrezy na stavebné účely.
    IV. trieda: drevo na výrobu drevovniny, banské výrezy a benské drevo, žrďovina.
    V. trieda: vlákninové a ostatné priemyselné drevo určené na chemické a mechanické spracovanie.
    VI. trieda: palivové drevo.

    Toľko som opísal z noriem.
    Čo sa týka ceny treba pozrieť internet niektorý spracovatelia majú na internete cenníky.

    III.A trieda (smrek) cena sa pohybuje 1700 - 2100 Sk/m3
    III.B trieda (smrek) cena sa pohybuje 1400 - 1800 Sk/m3
    III.C trieda (smrek) cena sa pohybuje 1000 - 1300 Sk/m3
    Ceny sú podľa hrúbkových stupňov a bez DPH

    Dal by som tu aj cenník ale načo by som to robil

    sneky je offline (nepripojený) sneky

    sneky
    mpca Pozri príspevok
    Výrezy sa zatrieduju podla akosti:
    I. trieda: Dyhárenské výrezy, výrezy na výrobu hud. nástrojov a špeciálne priemyselné výrezy určené na výrobu dýh, hud. nástrojov a tech. potrieb.
    II. tireda: preglejkárenské výrezy, zápalkárenské výrezy, výrezy na športové a iné potreby, sudárenské výrezy.
    III. trieda: piliarske výrezy akosti III.A, III.B, III.C, stĺpové výrezy a stĺpovina, špeciálne banské výrezy a výrezy na stavebné účely.
    IV. trieda: drevo na výrobu drevovniny, banské výrezy a benské drevo, žrďovina.
    V. trieda: vlákninové a ostatné priemyselné drevo určené na chemické a mechanické spracovanie.
    VI. trieda: palivové drevo.

    Toľko som opísal z noriem.
    Čo sa týka ceny treba pozrieť internet niektorý spracovatelia majú na internete cenníky.

    III.A trieda (smrek) cena sa pohybuje 1700 - 2100 Sk/m3
    III.B trieda (smrek) cena sa pohybuje 1400 - 1800 Sk/m3
    III.C trieda (smrek) cena sa pohybuje 1000 - 1300 Sk/m3
    Ceny sú podľa hrúbkových stupňov a bez DPH

    Dal by som tu aj cenník ale načo by som to robil


    Dik za info...ale cennik by bodol..resp. kde by som si ho vedel najst???www

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Neviem, či sa gulatina cenovo veľmi odlišuje od hranolov a dosiek, ale ja som kupoval rezané drevo (krov a podlahy) za 7.000,- Sk / m3 vrátane DPH.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    chlap Pozri príspevok
    Neviem, či sa gulatina cenovo veľmi odlišuje od hranolov a dosiek, ale ja som kupoval rezané drevo (krov a podlahy) za 7.000,- Sk / m3 vrátane DPH.
    Isteže Piliarska guľatina sú vlastne len 4-8m výrezy z kmeňa stromu. Následne táto guľatina ide na pílu a podla kvality vstupnej guľatiny sa vyrába rezivo.
    Takže do ceny reziva sa započítava napr. doprava na pílu, cena práce výroby reziva, atď...
    Najlacnejšie drevo je "na pni" cca 200 - 400 Sk/m3, každým ďalším procesom ide cena hore na píle ako rezivo môže byť aj 6000 - 8000 Sk/m3.

    sneky je offline (nepripojený) sneky

    sneky
    Diky za infosky, ak by este nahodou niekto mal dobry tip na nejaku schopnu , serioznu pilu v okoli Novej Bane, Zamkov, Nitry, Zarnovice a Ziaru dajte sem kontakt.

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    fetya Pozri príspevok
    co stoji teraz kubik dreva? potrebujem na krov asi 22m3, a neviem, ci sa oplati kupit teraz, alebo cakat s tim este do jari?
    cca 200 EUR západné slovensko

    buryk je offline (nepripojený) buryk

    buryk
    Poopitujsa na viacerich pilech niekde sa da dohodnut na cene Tu vokoli ide cena tak okolo 5700 sk aviec

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    najlepsia ponuka pre cely krov 3400 eur, inde4200,v madarsku zatial najdrahsie 5600 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.