Zavrieť

Porady

Alkohol a fajčenie na pracovisku

Na pracovisku máme právnika, ktorý denne porušuje zákon o fajčení a alkohole na pracovisku. Všetkým by nám to bolo šumafuk, keby sa po požití nesprával úplne nevhodne a riaditeľ sa na všetko pozerá a situáciu nerieši, lebo sú kamaráti. Fajčí v kancelárii, na WC a po požití alkoholu sa odbavuje na podriadených pracovníčkach, až tak, že jeho správanie prerastá do úplne verejnej šikany a všetci sa boja ozvať a zastať si kolegýň, lebo "komu sa nepáči, môže odísť." Na akom inštitúte treba požiadať o ochranu pred takýmto prístupom k zamestnancom a akým spôsobom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    V prvom rade by to malo zaujímať riaditeľa, i keď sú s právnikom priatelia.

    Pokiaľ ste jednotní, napíšte a podpíšte všetci list pre riaditeľa, kde ho budete žiadať o vykonanie opatrení, čo sa týka alkoholu a fajčenia podnikového právnika na pracovisku. Jasné, že tam uvediete, že pokiaľ nevykoná nápravu, obrátite sa so všetkou vážnosťou na Inšpektorát práce, aby ten zaujal stanovisko k uvedenému problému. Ale pozor, musíte byť podpísaní naozaj všetci.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Llívia Pozri príspevok
    Pošli to anonymne, vraj sa inšpektorát musí zaoberať aj anonymnými podaniami (aspoň tu, na Porade, sa tak písalo v niektorých témach). V liste by som zdôraznila hlavne ten alkohol.
    A ak sa obávaš výpovede - stojí ti za tie "nervy" pracovať tam, kde práve si, trpieť cigaretový smrad, znevažovanie od pripitého kolegu, trpieť to, že si ťa zamestnávateľ dostatočne neváži, lebo keď si niekto povie názor, tak môže ísť?
    nie vraj, určite.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    willma Pozri príspevok
    inšpektorát práce by to celkom zaujímalo.
    ... a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v regióne do ktorého patríte
    Asi sa rovno obrátim na ten inšpektorát, lebo tu nikdy jednotní nebudeme. Ale neviem ešte ako, lebo pred pár mesiacmi sa na úrad regionálneho zdravia obrátila o pomoc kolegyňa ohľadom fajčenia v kancelárii a do mesiaca mala výpoveď.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Vierka Jarolíková Pozri príspevok
    Asi sa rovno obrátim na ten inšpektorát, lebo tu nikdy jednotní nebudeme. Ale neviem ešte ako, lebo pred pár mesiacmi sa na úrad regionálneho zdravia obrátila o pomoc kolegyňa ohľadom fajčenia v kancelárii a do mesiaca mala výpoveď.
    Pošli to anonymne, vraj sa inšpektorát musí zaoberať aj anonymnými podaniami (aspoň tu, na Porade, sa tak písalo v niektorých témach). V liste by som zdôraznila hlavne ten alkohol.
    A ak sa obávaš výpovede - stojí ti za tie "nervy" pracovať tam, kde práve si, trpieť cigaretový smrad, znevažovanie od pripitého kolegu, trpieť to, že si ťa zamestnávateľ dostatočne neváži, lebo keď si niekto povie názor, tak môže ísť?
    Llívia Pozri príspevok
    Pošli to anonymne, vraj sa inšpektorát musí zaoberať aj anonymnými podaniami (aspoň tu, na Porade, sa tak písalo v niektorých témach). V liste by som zdôraznila hlavne ten alkohol.
    A ak sa obávaš výpovede - stojí ti za tie "nervy" pracovať tam, kde práve si, trpieť cigaretový smrad, znevažovanie od pripitého kolegu, trpieť to, že si ťa zamestnávateľ dostatočne neváži, lebo keď si niekto povie názor, tak môže ísť?


    Obávam sa výpovede, veľmi, mám na krku 50-tku, s novým zamestnaním by som to nemala také jednoduché. Vďaka za radu, skúsim to anonymne.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak podáš podnet na inšpektorát, napíš potom, ako to dopadlo. Som zvedavá, ako inšpektorát rieši takéto podnety.
    Držím palce, aby to dopadlo dobre, t.j. v tvoj prospech a v prospech ostatných, ktorým sa to nepáči.

    Alkohol a fajčenie na pracovisku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.