Zavrieť

Porady

účtovanie pre neplatičov dph

mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva, mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????neviem čo všetko mám evidovať.Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke- samozrejme pokladničná kniha -
napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod.
potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pavol Hantsok Pozri príspevok
    mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva, mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????neviem čo všetko mám evidovať.Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke- samozrejme pokladničná kniha -
    napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod.
    potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
    Ak si ako neplátca DPH nebudeš uplatňovať paušálne výdavky, musíš viesť účtovníctvo /jednoduché alebo podvojné - rozhodnutie je na tebe/.
    Pri paušálnych výdavkoch je potrebná evidencia pohľadávok /odoslaných faktúr/ a tržieb cez ERP v časovom slede a evidencia zásob.
    Monika Kováčová
    ekopo Pozri príspevok
    ...potrebuješ hasiaci prístroj.......
    ...hasiaci prístroj potrebuje každý... všade...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pavol Hantsok Pozri príspevok
    mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva, mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????neviem čo všetko mám evidovať.Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke- samozrejme pokladničná kniha -
    napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod.
    potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
    Existuje taká služba - "vedenie účtovníctva". Myslím, že aj nad tým by si mal porozmýšľať, okrem hasiaceho prístroja .

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Johanka Pozri príspevok
    Existuje taká služba - "vedenie účtovníctva". Myslím, že aj nad tým by si mal porozmýšľať, okrem hasiaceho prístroja .
    lebo potom hasiť bude neskoro...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslíš zdaniteľnú osobu, ktorá nie je registrovaná pre daň (z pridanej hodnoty)?
    Monika Kováčová
    Jakubec Pozri príspevok
    Je rozdiel medzi "neplaticom" DPH a "neplatcom" DPH.
    neplatič DPH a neplatca DPH je veľký rozdiel...

    neplatič DPH je platca DPH, ktorý si neplní svoje povinnosti a neodvádza do štátneho rozpočtu.
    neplatca DPH je osoba, ktorá nie je registrovaná za platcu DPH

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Pavol Hantsok Pozri príspevok
    mám predajňu - predaj konečnému spotrebiteľovi rozličný tovar, nie som platca dph - mám robiť evidenciu niečo na spôsob jednoduchého účtovníctva,
    nie niečo na spôsob... ale treba viesť jednoduché účtovníctvo

    mám registrovať prijaté faktúry osve v knihe faktúr??????????
    áno, ale nielen to, treba viesť aj ďalšie evidencie, ale podľa otázky súdim, že tu chýbajú základné informácie, a preto ti odporúčajú nájsť si
    účtovníka a účtovníctvo si nechať urobiť.
    neviem čo všetko mám evidovať. Stačí mi vykonať súhrnnú evidenciu pre danový úrad, alebo položku po položke-
    áno, položku po položke treba viesť peňažný denník

    samozrejme pokladničná kniha - áno , aj túúú
    napr. idem na tovar autom, ktoré nemám na seba - ako môžem odpísať benzín a pod. na toto sa nedá odpovedať jednou vetou, treba k tomu aj niečo vedieť, a teda aj niečo naštudovať....
    potrebujem v predajni hasiaci prístroj?
    Pavol Hantsok Pozri príspevok
    myslim tym neplatcu teda zivnostnika ktory nieje registrovany ako platca DPH
    Pochopili sme ťa , a dostal si aj odpoveď od Johanky.

    Začni tým, že budeš vyhľadávať tu na porade a nájdeš ohromné množstvo odpovedí aj na tvoje otázky, nájdeš tu všetko - aj aktuálne veci okolo
    motorového vozidla - len treba tomu venovať čas...
    Tak ako si spomenul najlepšie je zohnať si účtovníka/čku tak som tak aj spravil. Je to najjednoduchšia vec a ani nie drahá....ďakujem za rady...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.