Zavrieť

Porady

Kupna zmluva a vecné bremeno

Caute Poradaci, potrebem radu...ak kupujem pozemok od predavajúceho na kt. je v prospech mna vecné bremeno ako to mam zakonponovat do zmluvy. Na KN mi poradili ..." ze dochádza k splynutiu vlastníka pozemku s oprvávneným z vecného bremena" myslite ze to bude v poriadku ak to takto napisem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    giorggies Pozri príspevok
    Caute Poradaci, potrebem radu...ak kupujem pozemok od predavajúceho na kt. je v prospech mna vecné bremeno ako to mam zakonponovat do zmluvy. Na KN mi poradili ..." ze dochádza k splynutiu vlastníka pozemku s oprvávneným z vecného bremena" myslite ze to bude v poriadku ak to takto napisem?
    giorggies Pozri príspevok
    tak tym linkom si mi moc nepomohol

    Pomôž si človeče , aj Boh Ti pomôže ...


    Ozaj ....keby si ešte aj dopísal o aké vecné bremeno sa jedná , hádam by bolo lepšie aj .....či.......?

    Ale inak ...

    Vecné bremeno

    Vecné bremená obmedzujú vlastníka nehnuteľnej veci v prospech niekoho iného tak, že je povinný niečo trpieť, niečoho sa zdržať alebo niečo konať. Na jednej strane je teda povinnosť vlastníka nehnuteľnosti správať sa určitým spôsobom (vecné bremeno) a na druhej strane je právo oprávneného správať sa určitým spôsobom (právo zodpovedajúce vecnému bremenu).

    Práva zodpovedajúce vecným bremenám sú spojené buď s vlastníctvom určitej nehnuteľnosti, alebo patria určitej osobe (§ 151n Obč. Zák.).

    ZÁNIK VECNÉHO BREMENA

    Vecné bremena zanikajú z týchto právnych dôvodov:
    1.zo zákona (napr. ak nastanú také trvalé zmeny, že vec už nemôže slúžiť potrebám oprávnenej osoby alebo prospešnejšiemu užívaniu jej nehnuteľnosti - § 151p ods. 2),
    2. rozhodnutím príslušného orgánu,
    3. uzavretím písomnej zmluvy (vyžaduje sa vklad do katastra nehnuteľností),
    4. zánikom oprávneného (smrť osoby alebo zánik právnickej osoby),
    5. zánikom nehnuteľnosti (napr. zbúranie stavby),
    6. splynutím (napr. keď oprávnený kúpi pozemok, ku ktorému mal predtým právo zodpovedajúce vecnému bremenu),
    7. uplynutím času (ak bolo vecné bremeno časovo obmedzené).

    Takže mám za to že v KP zmluve budeš musieť vecné bremeno sám sebe ..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    giorggies Pozri príspevok
    Caute Poradaci, potrebem radu...ak kupujem pozemok od predavajúceho na kt. je v prospech mna vecné bremeno ako to mam zakonponovat do zmluvy. Na KN mi poradili ..." ze dochádza k splynutiu vlastníka pozemku s oprvávneným z vecného bremena" myslite ze to bude v poriadku ak to takto napisem?
    http://www.porada.sk/gsearch.php?do=...4249c1b29cc948

    Kupna zmluva a vecné bremeno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.