Zavrieť

Porady

Prosim o radu

Dobry den, viem ze to sem mozno nepatri, ale chcela by som Vas poprosit o radu. K mojmu mobilnemu telefonu sa mi pokazila nabijacka, tak som si kupila novu, neoriginalnu - na USB kabel. Moja povodna mala parametre: Input - AC 110 - 240 V 50/60 Hz/ 01 A a Output - DC 5V+-0,5V 500mA+-50mA. Nova ma parametre: Input - AC 100 - 240 V 50/60 Hz 3W a Output - DC 5,2V 400 - 500 mA. Na baterii telefonu je napisane 3,7V 850mAh a podtym 4,2V - je to po cinsky tak to neviem precitat. Mozem teda pouzit novu nabijacku bez poskodenia baterie? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    O aky mobilny telefon sa jedna? Parametre V aj mA su v povolenom rozsahu. Avšak kazda nabijacka moze nabijat inym sposobom,, treba ratat minimalne z rychlejsim opotrebenim baterky. Hadam sa nevyskytne extrem a baterka urobim BUM!

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    mpca Pozri príspevok
    Avšak kazda nabijacka moze nabijat inym sposobom,,
    S tymto asi nemozem suhlasit, ak si zoberieme taku nabyjacku, tak dnes uz asi trafo na mobil nieje, vsetko je to zalozene na pulznych zdrojoch, kde sa pracuje pri vyssich frekvenciach
    A prud je taky isty jak v madarsku, tak v polsku aj na slovensku.
    Myslim si, ze kludne tou nabyjackou moze nabyjat (moj osobny nazor)

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Máš v telefóne LiIon batériu, na ktorej pri nabíjaní nesmie presiahnuť napätie 4,2V.
    Ja si tiež myslím že je tu určité riziko - ak to nie je originál nabíjačka. Ale nie v tom, že by sa skrátila životnosť batérie, pretože nabíjanie si telefón riadi sám. Je to zložitejšie - najprv sa nabíja väčším prúdom, pred koncom sa zníži. Je na to v tlf. samostatný čip. Ak napätie na batérii telefónu dosiahne 4,2V, tak telefón nabíjanie preruší. Riziko je skôr v tom, aby bola nabíjačka spoľahlivá - aby sa pri prípadnej poruche nezvýšilo napätie nad 5V (5,5V - horná tolerancia). Tiež by mala vydržať tých popisovaných 400mA bez výrazného prehrievania.
    Hovorilo sa tu o vybuchovaní - ale ak je batéria originál, tak to myslím nehrozí. U batérií ktoré nie sú originál je to kus od kusa (alebo skôr ak by bola vadná séria).

    PS.- trochu ma mýli že píšeš o nabíjačke ako - na USB kábel. ale čo potom to "Input - AC 100 - 240 V 50/60 Hz 3W" ??

    Ak by bola na USB tak telefónu nič nehrozí, lebo ten port nedá viac ako 500mA a 5V. Z toho si telefón zoberie čo potrebuje a ani jeden z parametrov nie je nad limit.
    Naposledy upravil Stevo5 : 13.08.08 at 17:29

    martinkannn je offline (nepripojený) martinkannn

    martinkannn
    Ahoj Stevo, dakujem ti za vycerpavajucu odpoved, ja sa do toho vobec nevyznam. Telefon je original znackovy a je z ciny, prave preto je aj ta nabijacka objednana z ciny. Ide o znacku Cect. To s tym USB som myslela, ze z nabijacky je vystup usb, ktory sa tam pichne a druhy koniec do telefonu. Baterka je origo k telefonu tak hadam ma nezabije. Este raz vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.