Zavrieť

Porady

Za aký čas može poisťovna vyplatiť poistnu udalosť.

Ide o poistnu udalosť poistenia dennej dávky pre pripad prac.neschopnosti.Dakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 treba si pozriet konkretne podmienky poistky
emilka71 Dakujem Pozriem si.Len ma prekvapilo,že škodova udalosť sa mi stala v juni,na pn som bola mesiac.Ide o poistnu udalosť poistenie dennej dávky pre pripad prac.neschopnosti ,s plnenim od 15 dna pn .Len som nepočitala,že to bude trvať dlhši čas ,kým sa neviem čo prešetri.Dostavam listy,že sa to podstupuje na dalšie riešenia.Neviem aké.Však ide len o vyplatenie dní na pn.Prajem pekný den
ivka70 ak mas na mysli ako dlho to poistovni moze treat, tak dlho ..treba kontaktovat likvidatora tej konkretnej poistnej udalosit, kde je problem, mozno chyba nejaky doklad a ese ti nedal ivedeit (radi natahuju cas)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Hneď ako uzavrie šetrenie poistnej udalosti.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    štandardne poisťovňa plní do 15 dní od dodania všetkých potrebných a požadovaných dokladov (lekárske správy, tlačivo zo SP o PN odkedy dokedy si PN, ak už PN bola ukončená, pokiaľ ešte PN nebola ukončená, tak plnenie nečakaj, nakoľko poisťovňa nevie, koľko dní na PN ti má zaplatiť, policajné správy, inšpektorát práce ak ide o pracovný úraz a pod). V prípade dlhodobejšej PN, ak je predpoklad, že PN bude trvať niekoľko týždňov, možno mesiacov, je možnosť požiadať o preddavok plnenia. Je však nutné, aby si toto riešila cez osobu, s ktorou si uzatvárala poistenie, nakoľko sprostredkovateľ má povinnosť sa o teba starať a pomôcť ti po celú dobu trvania zmluvy. Zdôrazňujem po CELÚ DOBU TRVANIA POISTENIA!!!!

    Za aký čas može poisťovna vyplatiť poistnu udalosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.