Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Dobrý deň kolegyňe a kolegovia chcela by som sa len informatívne spýtať:
momentálne stav zrážkovej dane je nasledovný:

* Zrážková daň zo závislej činnosti sa platí na ten istý účet ako preddavková daň, len s iným KS 1744.

* Zrážkovú daň budeme musieť hlásiť na daňový úrad mesačne na tlačive, ktoré ževraj ešte nie je schválene MF.

* netreba sa registrovať. (mňe takúto info dali na DÚ mate aj nejakú inú skúsenosť??)

ĎAKUJEM
Usporiadat
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Prvé dva body - súhlasím.
Bod tri - treba sa registrovať. Okrem toho, že zákon hovorí o povinnosti registrovať sa, včera som to telefonicky overovala na DU BA 1 a potvrdili mi to.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

Mňe dnes na DÚ BA2 povedali, že sa netreba registrovať, preto zisťujem ako odpovedali druhé daňáky
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ako myslíte "registrovať sa". Ak je zamestnávateľ, ktorý bežne zamestnáva ľudí, odvádza za nich preddavky dane a zrazu má zamestnanca, ktorý má na skrátený pracovný úväzok 5000,-- Sk - zrážková daň, musí sa nejako špeciálne registrovať?
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

REGISTRÁCIA NA ZRÁŽKOVÚ DAŇ: Práve to zisťujeme. Niektoré Daň.úrady tvrdia áno, niektoré nie....mňe ten náš povedal netreba...
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Zuzana2
Ako myslíte "registrovať sa". Ak je zamestnávateľ, ktorý bežne zamestnáva ľudí, odvádza za nich preddavky dane a zrazu má zamestnanca, ktorý má na skrátený pracovný úväzok 5000,-- Sk - zrážková daň, musí sa nejako špeciálne registrovať?
Ano zaregistrovať sa ak plátca zrážkovej dane.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Volám na DÚ - lenže moja správkyňa dane má dovolenku. Som zvedavá, čo mi povedia - ozvem sa.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Keď zoberieme do úvahy § 31/4 zákona o správe daní, tak je povinnosť registrovať sa do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň. Keďže táto zrážková daň platí od 1.1.2006 t.j. je to nové (pre tých, ktorí nemali inú zrážkovú daň a teda zaregistrovaní už sú) tak povinnosť zaregistrovať sa vznikla do 15.2.2006.
DUBA1 berie žiadosti a registruje.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ja som volala ohľadom zrážkovej dane správkyni ku ktorej patríme povedala, že to nemáme rozlišovať ani konštantným symbolom, teda uvádzať KS 1144, lebo bude mať z toho mišmaš. Zaujímavé, že?
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Evanka, ako to myslela Vaša správkyňa - odviesť jednou sumou? Asi áno, a ona si to potom na základe oznámenia rozčlení.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Tak ja som to opäť pre zmenu uhradila jednou sumou, a keď som zistila, že som sa unáhlila tak som volala na DUBA 1 a musela som poslať list - oznámenie z čoho sa tá uhradená suma skladá.
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Nevie niekto, ako je to s registraciou v DU Dubnica n/V?
A uz ste niekto posielali to oznamenie, komu ste zrazili zrazkovu dan?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zuzana2
Evanka, ako to myslela Vaša správkyňa - odviesť jednou sumou? Asi áno, a ona si to potom na základe oznámenia rozčlení.
Presne tak ako hovoríš.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Prečítajte si aj túto tému. V príspevku č. 22 som prilepila tlačivo vhodné na na nahlásenie zrážkovej dane na DU.
http://www.porada.sk/t19659-p3-zrkov...o-5000-sk.html
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

Tlačivo na hlásenie zrazenej a odvedenej zrážkovej dane bude oficiálne schválene...Takže čakám
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Vdaka za to, Marina. Ja som si to uz vcera stiahla, vypisala a zaslala. Len som chcela vediet, ci to poslal aj niekto iny, aby som nebola moc rychla a potom si mili uradnickovia vymyslia nove tlacivko a budem to musiet zase prerabat.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Konečne som sa dovolala na DÚ. Vraj sa netreba registrovať, pretože ide o daň zo závislej činnosti.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Andrea_Z
Tlačivo na hlásenie zrazenej a odvedenej zrážkovej dane bude oficiálne schválene...Takže čakám
To je pravda, ale správcovia dane, aby mohli párovať prichádzajúce platby, potrebujú informácie "čo k čomu a komu zaradiť". Asi to závisí od jednotlivých DU.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Marína
Prečítajte si aj túto tému. V príspevku č. 22 som prilepila tlačivo vhodné na na nahlásenie zrážkovej dane na DU.
http://www.porada.sk/t19659-p3-zrkov...o-5000-sk.html
Marína To tlačivko je super, ak sa DU nespamätajú do konca týždňa použijem ho.
Vidím, že je v tejto oblasti na Slovensku riadny chaos.
Nemá niekto kontakty na DR. Čo na to nadriadený orgán DU?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Zuzana2
Konečne som sa dovolala na DÚ. Vraj sa netreba registrovať, pretože ide o daň zo závislej činnosti.
To je tiež názor, ale ak si spomínate na bývalú "10%daň" tak aj na túto sa bolo treba registrovať zvlášť, napriek tomu, že ste boli zaregistrovaní na daň zo závislej činnosti.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nike
Marína To tlačivko je super, ak sa DU nespamätajú do konca týždňa použijem ho.
Vidím, že je v tejto oblasti na Slovensku riadny chaos.
Nemá niekto kontakty na DR. Čo na to nadriadený orgán DU?
Na DU majú tie isté starosti s touto daňou, čo my. Aby nenastal chaos v triedení na zrážkovú a preddavkovú daň zo závislej činnosti, požiadali DU platiteľov tejto dane o písomné oznámenie na DU, ktorá daň a za koho je vysporiadaná. Pri zostavení(samozrejme neoficiálneho) tlačiva som vychádzala z toho, ktoré údaje sú pre DU potrebné. Čím je ich viac, tým sa dá daň lepšie identifikovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať