Zavrieť

Porady

Odhlasenie auta do ineho okresu

Dobry den.Predal som cez vikend svoje auto a teraz ho chcem ist cez tyzden odhlasit.Bude mi na to stacit velky technicky preukaz?Maly technicky(osvedcenie o evidencii) som totiz nechal uz novemu majitelovi aby ho mal pre pripad kontroly.Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Na DI odovzdáš OSVEDČENIE o vozidle spolu s vyplnenou žiadosťou na zmenu držiteľa . Vo vyplnenej žiadosti /formát A5 uvedieš presné údaje o novom držiteľovi / fyzickej, alebo právnickej osobe ( u PO aj IČO ). Celá záležitosž pri okienku trvá 10 min, je to bezplatné, vrátia Ti OSVEDČENIE už aj so zápísom kupujúceho, ktoré mu potom odovzdáš.

    ostatné - zrušenie poistných zmlúv na základe Tvojej žiadosti, písomne k termínu zmeny, priložiť pre istotu kópiu OSVEDCENIA, už upraveného o zmenu na DI.So zrušením zmlúv ( HP a PZP uveď ich čísla, žiadaj alikvotnú časť vrátiť zaslaním na BÚ, resp. poštovou poukážkovu.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Čo robíš paniku? Veď už máš správnu odpoveď od bubkoch-a.. Na odhlásenie do iného okresu potrebuješ malú žiadosť o vykonanie zmeny A5, veľké osvedčenie o evidencii, tvoje PZP, a seba, alebo inú osobu s notársky overeným splnomocnením.. Nič iné. Dopravný inšpektorát zapíše do veľkého osvedčenia zmenu: teba zruší ako vlastníka/držiteľa, a zapíše nového vlastníka/držiteľa, ofotíš si osvedčenie, na poisťovni zrušíš PZP, orginál osvedčenia pošleš novému majiteľovi, najlepšie doporučene, aby sa to nestratilo.. Bodka .
    bosos Dakujem,takze uz nemusim stresovat ze som odovzdal male osvedcenie...

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Novému majiteľovi vozidla treba odovzdať veľký TP,malý TP, kartičku od STK,kartičku od emisnej kontroly, kúpnu zmluvu a ZP.
    Odhlásiť na políciu a na poisťovňu, kde si uzavrel zákonnú poistku.
    Na poisťovni sa musíš preukázať veľkým prefoteným TP a kúpno-predajnou zmluvou, kde Ti potom vrátia alikvotnú časť zo zaplatenej ZP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R a načo by už len bola poisťovni kupnopredajná zmluva? - a zmluva nie je potrebná ani na prepis u policajtov. !
    jb0863 Áno,máš pravdu ,dôležitý je dátum predaja , ktorý je na kúpno-predajnej zmluve a vlastne dátum odhlásenia na polícii..
    bosos Lenze novemu majitelovi som uz odovzdal osvedcenie(maly TP) a mam uz len velky.Tvrdil ze na odhlasenie mi staci velky TP tak teraz neviem,ak nie to bude problem lebo novy majitel je 200 km daleko.
      zbaliť

    Odhlasenie auta do ineho okresu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.