Zavrieť

Porady

Ako ovplyvňujú príspevky do 3. piliera DDs RZD?

V priebehu roka 2014 začala firma z dôvodu zvýšeného rizika prispievať zamestnancom do 3.piliera. Niektorí zamestnanci si začali prispievať aj sami. Ako to ovplyvní RZD?
Viem, že sa zvýši VZ na daň a ZP, ale žiadnu kolónku na výšku príspevku som v tlačive Potvrdenia ani RZD nenašla. Sumu, ktorou si zamestnanci prispievajú sami, si môžu uplatniť v riadku 4d? Budú na to potrebovať potvrdenie z Dds, alebo stačia údaje z miezd?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    k uplatneniu nezd casti na 3. pilier - na ziadosti o RZD je v bode 4. napisane, ze "Na preukázanie nároku prikladám príslušné doklady (§ 37 zákona)". Na tlacive RZD to bude v riadku 4d.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rennka ďakujem. Budu k tomu potrebovať aj potvrdenie z DDs?
    kvjetecko ano. poistovne ich uz posielaju.
    rennka vďaka kvjetecko. Rzd s DDs som ešte nerobila, tak sa chcem uistiť, aby som nerobila chyby. Ešte by som sa chcela spýtať, či tá čiastka, ktorou povinne prispieva zamestnávateľ, či sa v Rzd niekde prejavuje, ak ano, kde?
    rennka Myslím, že už som na to prišla. Príspevok
    zamestnávateľa sa započítava do úhrnu príjmov a príspevok zamestnanca je prísp. na DDs, riadok 4d. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.
    kvjetecko čiastka ktorú prispieva zateľ je zdaniteľný príjem, taktiež z nej ide zdrav. poistenie.
      zbaliť

    Ako ovplyvňujú príspevky do 3. piliera DDs RZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.