Zavrieť

Porady

prepustenie z dovodu organizacnych zmien

chcela by som sa opytat aky je postup v pripade prepustenia napr. ucitela...z dovodu ze ma malo hodin... je nejaka vypovedna doba? a ak nie ake odstupne sa dava? je normalna prax prepustit zo dna na den s odstupnym 2 mesacnych platov? dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    veronikarn
    chcela by som sa opytat aky je postup v pripade prepustenia napr. ucitela...z dovodu ze ma malo hodin... je nejaka vypovedna doba? a ak nie ake odstupne sa dava? je normalna prax prepustit zo dna na den s odstupnym 2 mesacnych platov? dakujem za odpoved
    Učiteľ? Podľa akého zákona má uzavretú zmluvu (Zákonník práce / Zákon o štátnej službe / iný zákon)?
    Dôvod prepustenia "má málo hodín" určite neobstojí.
    Výpovedná doba / okamžité skončenie / odstupné sú upravené v tom zákone, podľa ktorého má uzavretú zmluvu. Odpovedať teraz preto nie je možné - chýbajú informácie.

    veronikarn je offline (nepripojený) veronikarn

    veronikarn
    Ide o učiteľa na základnej cirkevnej škole, má uzatvorenú zmluvu podľa Zákonníka prace, pričom riaditeľ školy včera dotyčnému oznámil, že ho prepúšťa k 1. septembru, lebo nemá dosť úväzkov pre všetkých učiteľov a jedného preto musí prepustiť a jeho úväzok prerozdeliť medzi zostávajúcich. V samotnej zmluve nie je ukončenie pracovného pomeru explicitne upravené a nemajú ani kolektívnu zmluvu.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    veronikarn
    Ide o učiteľa na základnej cirkevnej škole, má uzatvorenú zmluvu podľa Zákonníka prace, pričom riaditeľ školy včera dotyčnému oznámil, že ho prepúšťa k 1. septembru, lebo nemá dosť úväzkov pre všetkých učiteľov a jedného preto musí prepustiť a jeho úväzok prerozdeliť medzi zostávajúcich. V samotnej zmluve nie je ukončenie pracovného pomeru explicitne upravené a nemajú ani kolektívnu zmluvu.
    No, takýto postup určite nie je v súlade so zákonom. Pozri si §§ 59 - 80 Zákonníka práce. Ak by aj bolo v pracovnej alebo kolektívnej zmluve napísané niečo menej výhodné ako je uvedené v Zákonníku práce, pracovná alebo kolektívna zmluva by bola v týchto bodoch neplatná

    prepustenie z dovodu organizacnych zmien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.