Zavrieť

Porady

výpočet mzdy - nepretržitá prevádzka

Ahojte, poraďte mi prosím:

Sme výrobná firma, kde 12 zamestnancov od 7.6. do 22.6.07 pracovalo na 12 hodinových nepretržitých zmenách (R,R,N,N,V,V,V,V,R,R,N,N,V,V,V,V) U každého vyšiel počet odpracovaných hodín rovnako 96. Inak pracujeme 8-hod denne a máme 40 hodinový pracovný týždeň. Ako mám za mesiac jún vypočítať mzdu so všetkým čo k tomu patrí? (myslím týmpríplatky nočné, poobedné, soboty a nedele). Dni predtým a potom pracovali normálne 8 hodín denne.
Budem vďačná za každý radu najneskôr do konca mesiaca.

Vďaka
Ali
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Alenočka Pozri príspevok
    Ahojte, poraďte mi prosím:

    Sme výrobná firma, kde 12 zamestnancov od 7.6. do 22.6.07 pracovalo na 12 hodinových nepretržitých zmenách (R,R,N,N,V,V,V,V,R,R,N,N,V,V,V,V) U každého vyšiel počet odpracovaných hodín rovnako 96. Inak pracujeme 8-hod denne a máme 40 hodinový pracovný týždeň. Ako mám za mesiac jún vypočítať mzdu so všetkým čo k tomu patrí? (myslím týmpríplatky nočné, poobedné, soboty a nedele). Dni predtým a potom pracovali normálne 8 hodín denne.
    Budem vďačná za každý radu najneskôr do konca mesiaca.

    Vďaka
    Ali
    Pýtaš sa na veľa vecí naraz Ali. Ked som vydelila 96 : 12 prac.dni, vyšlo mi 8 hodin. To znamená, že pracovali 8 hodin kazdy tak ako obvikle, len niekedy rano, niekedy poobede a niekedy v noci???
    Všetko nad ustanoveny pracovný čas im vyplatíš ako nadčas - §121 ZP. A príplatky za sobotu a nedelu podľa toho ako to máte ustanovené. Nočná práca - pozri §123 ZP.
    Naposledy upravil nikulik : 18.06.07 at 10:13

    Alenočka je offline (nepripojený) Alenočka

    Alenočka
    Áno tak pracovali. Majú základné platy (napr. 23000Sk). Nadčasy im nevychádzajú lebo potom mali voľno. Takže dostanu iba príplatky? A za sobotu a nedelu maju po 12 hodín + 50%? Nemáme to nijako ustanovené. Aká bude potom hodinová sadzba ?
    Díky Ali

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ak zamestnanec pracuje v noci, sobotu a nedelu, dostane mzdu za tieto dni, ale takisto este aj priplatok.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    nikulik Pozri príspevok
    Ak zamestnanec pracuje v noci, sobotu a nedelu, dostane mzdu za tieto dni, ale takisto este aj priplatok.
    Zákonník práce príplatok za prácu v sobotu a v nedeľu už nepozná. Príplatok za prácu v S a N patrí vtedy, ak je to dohodnuté v pracovnej zmluve, kolektívnej zmluve alebo internom mzdovom predpise.

    výpočet mzdy - nepretržitá prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.