Zavrieť

Porady

faktura od sukromnej osoby

otvaram si e shop a jednen druh tovaru možem zohnat za dobru cenu, ale od sukromnej osoby. aky doklad možem mat na tento tovar aby som ho mohla predavat? ona mi posle fakturu ak chcem od vyrobcu od ktoreho to zoberie, aj ju da urobit na moje meno ak chcem ale bude mi chybat doklad o zaplateni, kedze peniaze pojdu na jej učet a ja beriem len určitu čast fakturovaneho tovaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Nákup tovaru od súkromnej osoby uskutočni len prostredníctvom kúpno-predajnej zmluvy. Tebou popisovaný spôsob nie je správny, platba v prospech osoby a faktúra vystavená iným dodavateľom na tvoje meno, nebude v súlade.

    katya5 je offline (nepripojený) katya5

    katya5
    a ked budem mat kupno predajnu zmluvu tak si ju možem použit do nakladov? viete mi niekto pomoct s tou zmluvou? asi chcem vela

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    So súkromnou osobou môžeš obchodovať jedine formou kúpnej zmluvy, faktúry môže vystavovať len podnikateľ. Kúpnu zmluvu si samozrejme môžeš dať do nákladov, je to právoplatný doklad o kúpe. Mala by si sa spojiť priamo s výrobcom, ten (ak je podnikateľ), ti faktúru vystaví. Alebo ak to musí ísť cez tú súkromnú osobu, nech kúpi tovar ona a potom ty kúpiš od nej prostr. kúpnej zmluvy.
    Naposledy upravil kath : 08.04.10 at 09:58

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    ešte prikladám vzor kúpnej zmluvy... takú používam ja, tak dúfam, že je správna môžeš si ju upraviť, doplniť ďalšie podmienky. Do svojich údajov ako kupujúceho napíš aj IČO, DIČ/IČ DPH

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Myslím, že moja otázka sa týka niečoho podobného.

    Keď by som pre e-shop chcela kúpiť výrobky od remeselného majstra, musí mať na ne nejaký certifikát, alebo stačí len označenie výrobcu na tovare?

    faktura od sukromnej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.