Zavrieť

Porady

Môže ma neskôr manželka nakaziť baktériami, na ktoré sa teraz liečim?

Zistli mi v tele Streptococcus viridans a Neisseria spp. Nasadili mi antibiotiká Klerimed. Táto infekcia je nákazlivá, ale vraj tieto baktérie nemusia u každého spôsobiť ochorenie. Ja sa len obávam, až sa vyliečim a manželka je zrejme mnou nakazená, či sa znovu potom od nej nemôžem nakaziť. Nakoľko ona problémy nemá, vyšetriť ju nechceli.
Vraj táto infekcia je atypická a môže mi spôsobovať problémy s kĺbami- ramenami, ktoré bolia už takmer rok.
Ešte k hodnotám: anti Chl. pneumoniane IgG 13 U pozitívny, IgA hraničný, anti M pn. IgG a IgA hraničné, anti Yers enterocolitica IgG a IgA negatívne, Borrelia ELISA IgG a IgM neg. Pred necelým rokom som prekonal boréliu a hneď po antib. mi začali tieto zdravotné problémy, súvisí to nejak spolu?
Dlaždicový epitel++, riasinkový+, leukocyty PMN++, gram pozit. koky+++, neg. koky+++, neg. paličky +++
Vysvetlí mi niekto mne ako laikovi, čo sú to za hodnoty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Najlepsie ti to vysvetli doktor zaoberajuci sa danou problematikou.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    V teoretickej rovine: Manželka alebo ktokoľvek iný v tvojom okolí môže byť nosič bez prejavou ochorenia. Teba preliečia a dostaneš to od nich znova...

    Môže ma neskôr manželka nakaziť baktériami, na ktoré sa teraz liečim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.