Zavrieť

Porady

ukončenie nájmu

Chcela by som sa spýtať,či vôbec existuje nejaký vzor,na základe ktorého by som mohla vyplniť ukončenie nájmu hnuteľných vecí..

a to druhé.. firma A kúpila druhú B,a tým aj záväzky a pohľadávky B.. no a kedže kúpená filma B má úver, tak aj záväzky z platenia úveru prešli na tú čo kúpila, na firmu A..
musím vypracovať nejakú zmluvu o prevedení záväzkov vyplývajúcich z platenia tých istín z úveru.. ? alebo to jednoducho spojím so Zmluvou o predaji podniku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    20lucka201 Pozri príspevok
    1. Chcela by som sa spýtať,či vôbec existuje nejaký vzor,na základe ktorého by som mohla vyplniť ukončenie nájmu hnuteľných vecí..

    2. a to druhé.. firma A kúpila druhú B,a tým aj záväzky a pohľadávky B.. no a kedže kúpená filma B má úver, tak aj záväzky z platenia úveru prešli na tú čo kúpila, na firmu A..
    musím vypracovať nejakú zmluvu o prevedení záväzkov vyplývajúcich z platenia tých istín z úveru.. ? alebo to jednoducho spojím so Zmluvou o predaji podniku?
    ad 1. formulár nehľadaj; pozri do zmluvy o nájme, tam by malo byť uvedené ako sa skončí nájom.... predpokladám že dohodou zmluvných strán alebo uplynutím doby nájmu... takže odporúčam urobiť dodatok k zmluve (posledný).

    ad 2. uvádzaš, že A kúpila záväzky a pohľadávky B ... Úver je záväzok a teda aj tento úver a všetky povinnosti z neho vyplývajúce prešli na firmu A (predpokladám, že zmluvou o predaji podniku).

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    dakujem za pomoc.. spravila som aj ten dodatok k zmluve

    a za tie záväzky - to je pravda, že bola zmluva o predaji podniku, len som potrebovala oficiálny dokument o tom, aký je aktuálny záväzok voči tomu veriteľovi, čo vlastne prešlo na firmu A. Ale už som spísala takú zmluvu, a dúfam, že takto to už bude v poriadku..
    ešte raz dakujeeeeem..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.