Zavrieť

Porady

Uctovne odpisy v Alfe

Dobry vecer,
ako zadavate uctovne odpisy v Alfe za rok 2008? Mam to vyratane v exceli a spekulujem ako by som to mohla dat do softwaru... Je tam vobec taka moznost a mozem tam dat aj uctovne odpisy za predchadzajuce roky? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Jeeej, aj ja sa s tymi odpismi trapim. Celu tu temu som sice presiel, ale zrejme to podstatne som neuvidel. Vdaka, Manual.
    Naposledy upravil viktor24 : 10.03.09 at 07:14 Dôvod: gramatika

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak potrebuješ aj účtovné odpisy, tak v Číselníkoch - Režim účtovania treba najprv zaškrtnť, že chceš aj účtovné odpisy. Potom sa v Evidencii Dlhodobého majetku na každom majetku otvorí okrem Daňových odpisov aj karta Účtovné odpisy.

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Dakujem za pomoc. Dorobil som v Alfe uct. odpisy aj za predchadzajuce roky a:
    1. ak majetok bol v priebehu roka predany a vyradeny, odpis ZC som poznacil aj v PD aj v knihe DHM, mam to urobit aj pri uct. odpisoch tj. pridat tam rucne taky isty zapis ako pri dan. odpisoch?
    2. majetok bol zaradeny 1.1.05. OC bola 48 788,--, ktoru som ale znizil o 12 198,-- tj. o odpis za rok 2004. Pri uct. odpisoch za rok 2008 mi vyskakuje v kolonke "% rocneho odpisu" stale minusova suma napr. -21800, - 43600, - 65400,---
    Kde som urobil chybu?
    3. v r. 2008 som uplatnil posledny danovy odpis za notebook, cize ZC = 0,00 Sk. V uct. odpisoch ale tento majetok este ma nejaku zost. cenu. Co s tym?

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    viktor24 Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc. Dorobil som v Alfe uct. odpisy aj za predchadzajuce roky a:
    1. ak majetok bol v priebehu roka predany a vyradeny, odpis ZC som poznacil aj v PD aj v knihe DHM, mam to urobit aj pri uct. odpisoch tj. pridat tam rucne taky isty zapis ako pri dan. odpisoch?
    2. majetok bol zaradeny 1.1.05. OC bola 48 788,--, ktoru som ale znizil o 12 198,-- tj. o odpis za rok 2004. Pri uct. odpisoch za rok 2008 mi vyskakuje v kolonke "% rocneho odpisu" stale minusova suma napr. -21800, - 43600, - 65400,---
    Kde som urobil chybu?
    3. v r. 2008 som uplatnil posledny danovy odpis za notebook, cize ZC = 0,00 Sk. V uct. odpisoch ale tento majetok este ma nejaku zost. cenu. Co s tym?
    Prosim, nevie mi niekto poradit<

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    viktor24 Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc. Dorobil som v Alfe uct. odpisy aj za predchadzajuce roky a:
    1. ak majetok bol v priebehu roka predany a vyradeny, odpis ZC som poznacil aj v PD aj v knihe DHM, mam to urobit aj pri uct. odpisoch tj. pridat tam rucne taky isty zapis ako pri dan. odpisoch?
    2. majetok bol zaradeny 1.1.05. OC bola 48 788,--, ktoru som ale znizil o 12 198,-- tj. o odpis za rok 2004. Pri uct. odpisoch za rok 2008 mi vyskakuje v kolonke "% rocneho odpisu" stale minusova suma napr. -21800, - 43600, - 65400,---
    Kde som urobil chybu?
    3. v r. 2008 som uplatnil posledny danovy odpis za notebook, cize ZC = 0,00 Sk. V uct. odpisoch ale tento majetok este ma nejaku zost. cenu. Co s tym?
    K b. 3: uct. odpisy nechas tak. Ked trvaju napr. do 2010, tak do roku 2010 spolu s ostatnymi uct. odpismi budes o nich znizovat zostatkovu cenu dlhodobeho majetku a uvedies tuto sumu vo vykaze o majetku a zavazkoch.

    Uctovne odpisy v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.