Zavrieť

Porady

Cestovanie s dieťaťom

Chcem sa spýtať, či môže vycestovať do Chorvátska 12 ročné dieťa s preukazom totožnosti (nie OP) s prehlásením od rodičov so svojou sestrou.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    podľa mňa musí mať vlastný cestovný pas.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Cestovanie maloletého dieťaťa (občana SR) do zahraničia

    Dieťa staršie ako 5 rokov musí byť držiteľom vlastného cestovného pasu slovenskej republiky.

    Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v jazyku krajiny do ktorej cestuje, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení overí notár.

    Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča v rámci EÚ na občiansky preukaz, malo by mať k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení je overená notárom.
    http://www.foreign.gov.sk/sk/cestova...aniemaloleteho

    nicoool je offline (nepripojený) nicoool

    nicoool
    dobrý chcela by som sa opýtať, že ak niesme zosobášený a dieťa ma vlastný cestovný pás či treba povolenie od druhého rodiča na to aby mohlo dieťa vycestovať na dovolenku

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    nicoool Pozri príspevok
    dobrý chcela by som sa opýtať, že ak niesme zosobášený a dieťa ma vlastný cestovný pás či treba povolenie od druhého rodiča na to aby mohlo dieťa vycestovať na dovolenku
    http://www.mzv.sk/servlet/content?MT...257982003BBCC2

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    Tak aj ja mám podobnú otázočku alebo skor len potrebujem doplniť ino. Vieš je uvedený link na mzv so vzorom pre suhlas vycestovania dieťaťa s inou osobou ako rodičom. Je tento vzor postačujúci pri vycestovaní do Bulharska? Ďakujem

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lienka.b Pozri príspevok
    Tak aj ja mám podobnú otázočku alebo skor len potrebujem doplniť ino. Vieš je uvedený link na mzv so vzorom pre suhlas vycestovania dieťaťa s inou osobou ako rodičom. Je tento vzor postačujúci pri vycestovaní do Bulharska? Ďakujem
    Na tej stranke su uvedene informacie vsetkych krajin, staci si len preklikat danu krajinu,ktoru potrebujes.
    Su tam vsade uvedene aj tel.kontakty a kontaktne formulare,ktore sluzia na otazky pre obcanov. Ak nenajdes odpoved v informaciach na ich stranke,prip. si potrebujes nieco overit,staci ich kontaktovat

    Bulharsko:
    Občan SR mladší ako 5 rokov smie vstúpiť na územie BR bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný, a to aj vtedy, ak cestovný doklad rodiča nie je opatrený fotografiou dieťaťa. Deti do 5 rokov musia opustiť krajinu v sprievode rodiča, v ktorého cestovnom pase sú zapísané. Ak maloletý občan SR cestuje do Bulharska bez sprievodu rodičov, nevyžaduje sa žiadne splnomocnenie od zákonného zástupcu. V takom prípade musí však byť aj občan mladší ako 5 rokov držiteľom vlastného cestovného pasu.
    Občianske preukazy na cestu do Bulharska je možné použiť aj pokiaľ sa tranzit uskutočňuje cez územie Srbska. Od 12. júna 2010 vstúpilo do platnosti uznesenie vlády Srbskej republiky, v zmysle ktorého občania EÚ môžu vstupovať na územie Srbska aj s platným občianskym preukazom vo forme ID karty, ktorý sa tiež považuje za cestovný doklad.
    viac :http://www.mzv.sk/servlet/content?MT...okViKoTuInInfo

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Mam otazku, ked cestuje dieta na obciansky preukaz , ma 17 rokov, musi mat dovolenie od rodicov, notarsky overene? Cestuje letecky, s babkou do anglicka. A moze cestovat na obciansky preukaz alebo musi ist na pas?

    Cestovanie s dieťaťom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.