Zavrieť

Porady

Zhutnenie

Potrebujem poradiť so zhutnením piesočnataj zeminy, ktorú som bohužiaľ naraz dal naložiť medzi základy vo výške od 75cm do 150cm. Rozmery rodinného domu 8,5x15 m plus garáž 3,5x10 m. Asi 1/3 domu mám základy pre komín 80x80cm. Zeminu so aj zalieval, ale teraz som si požičal žabu. Čo najskôr by som chcel betónovať deku(betón C15-20), sieťovina 4x20x20 a pod tým makadam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Žaba tj vybračná doska vám na takú hrúbku nepomôže.Návažková hlina sa dusá po 15cm.Vyhádzať a urobiť znova.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    220870 Pozri príspevok
    Žaba tj vybračná doska vám na takú hrúbku nepomôže.Návažková hlina sa dusá po 15cm.Vyhádzať a urobiť znova.
    ...to nie je dobrý nápad. Myslím, že by sa to dalo urobiť autobágrom UDS a to tak, že by Ti tú zeminu lyžicou utláčal, totižto lyžica je hodne ťažká a hydraulika má dostatočný tlak. Za pokus to stojí.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    legolas Pozri príspevok
    ...to nie je dobrý nápad. Myslím, že by sa to dalo urobiť autobágrom UDS a to tak, že by Ti tú zeminu lyžicou utláčal, totižto lyžica je hodne ťažká a hydraulika má dostatočný tlak. Za pokus to stojí.
    Ak by tam prišla UDS tak to už rovno môže vybagrovať.
    Neutlačí to rovnomerne.

    groga je offline (nepripojený) groga

    groga
    UDS-ku som tam už mal, práve UDS-kou sa mi tam podarilo to množstvo zeminy naložiť. Som zvedavý, či taká piesková zemina môže naozaj natoľko sadnúť pod dekou alebo ma tým len strašia. V minulosti (pred 20-30r.) sa neutláčalo ničím a nedávalo sa ani toľko železa do betónu skôr len kamene. A do deky sa nedávala ani sieťovina.
    Aspoň ja si to myslím, ale môžem sa aj mýliť.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Čistá neutlačená zem sa scvrkne o 1/3.Čiže vo vašom prípade o 0,5 m.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    groga Pozri príspevok
    UDS-ku som tam už mal, práve UDS-kou sa mi tam podarilo to množstvo zeminy naložiť. Som zvedavý, či taká piesková zemina môže naozaj natoľko sadnúť pod dekou alebo ma tým len strašia. V minulosti (pred 20-30r.) sa neutláčalo ničím a nedávalo sa ani toľko železa do betónu skôr len kamene. A do deky sa nedávala ani sieťovina.
    Aspoň ja si to myslím, ale môžem sa aj mýliť.

    v minulosti sa nedavalo tolko zeminy
    ta deka nenesie nic.. len lezi na zemine a ked ta sadne tak sadne aj deka bez ohladu nato kolko je tam zeleza

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak nerozumiem, - píšete o deke alebo o platni?
    Platňa je dole na základových pásoch a deka je hore=strop? aspoň takto som sa to za ten posledný rok naučila.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    legolas Pozri príspevok
    ...to nie je dobrý nápad. Myslím, že by sa to dalo urobiť autobágrom UDS a to tak, že by Ti tú zeminu lyžicou utláčal, totižto lyžica je hodne ťažká a hydraulika má dostatočný tlak. Za pokus to stojí.
    Taketo nieco by sa dalo utlacit iba tazkym vybracnym valcom... aj to iba niekde na dvore pod zamkovu dlazbu - nie pod zakladovu dosku. Ako napisal 220870 vybrat a urobit nanovo. Je to pracne, urcite aj drahsie ale v tomto pripade najrozumnejsie. Neskor by si mohol lutovat, ze si setril na nespravnom mieste. Pri vyplnani nedavaj iba zeminu - piesok, potrebujes nejaku hoci aj menej kvalitnu skalu - a riadne uvibrovat po mensich vrstvach.

    borbi je offline (nepripojený) borbi

    borbi
    Pozdravujem. Chcem sa opytat ako ste to napokon poriesili. Mam podobny prpoblem navezena vlhka zemina doplna. len ja mam rozdiely vo vyske navozu 20-90 cm.dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.