Zavrieť

Porady

Diety pri pracovnej ceste do zahraničia

Moja manželka bola v auguste 2008 dva krát po dva dni na pracovnej ceste v Rakúsku. Každý deň boli na území Rakúska viac ako 12 hodín , a dostali na jeden deň stravné vo výške 45 euro plus 5 percent vreckové ,spolu za štyri dni dostali 189 euro. Chcem sa opýtať či zamestnávateľ može tieto diety uvádzať ako príjem za mesiac a ak áno , či sa tento príjem zdaňuje. Ďakujem
Ivan Sopko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ivansopko Pozri príspevok
    Moja manželka bola v auguste 2008 dva krát po dva dni na pracovnej ceste v Rakúsku. Každý deň boli na území Rakúska viac ako 12 hodín , a dostali na jeden deň stravné vo výške 45 euro plus 5 percent vreckové ,spolu za štyri dni dostali 189 euro. Chcem sa opýtať či zamestnávateľ može tieto diety uvádzať ako príjem za mesiac a ak áno , či sa tento príjem zdaňuje. Ďakujem
    Ivan Sopko
    Cest. náhrady nepodliehajú dani z príjmu. Nie je to ani príjem zo závislej činnosti - sú to náhrady. Na aké účely to chce zamestnávateľ uviesť ako príjem?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Súhlasím s Chobotom, už sme to tu rozoberali, niektoré ˇUPSVaR zahrňajú diety a vreckové do príjmu pri posudzovaní nároku na dávku v hmotnej núdzi. Možno je to aj tento prípad...
    Ahojte,
    na sluzobke v nemecku som mala v ramci ubyt. aj ranajky.T.z. ze narok na diety cini 45€-25%=33,75€.
    Nie je mi vsak uplne jasne z ktorej sumy sa vyratava vreckove?Z plnej 45€-vej alebo z tej kratenej.

    Ď za rychlu odpoved.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    andrea zilina Pozri príspevok
    Ahojte,
    na sluzobke v nemecku som mala v ramci ubyt. aj ranajky.T.z. ze narok na diety cini 45€-25%=33,75€.
    Nie je mi vsak uplne jasne z ktorej sumy sa vyratava vreckove?Z plnej 45€-vej alebo z tej kratenej.

    Ď za rychlu odpoved.
    Z plnej, lebo na vreckove mas narok, aj ked mas stravu zabezpecenu komplet celodennu, cize diety nemas, ale vreckove mas vzdy.

    Diety pri pracovnej ceste do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.