Zavrieť

Porady

telefon

Ahojte, prišla mi faktúra z t-com, menila sa nám zmluva po 2 rokoch a suma je -33,90. Ako to zaúčtujem normálne ako bežnú fa ale s mínusom?
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno, zaúčtuj so znamienkom mínus.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Na účet mi vrátili 34,10, nechápem ked fa bola na 33,90, ale ako to zaúčtujem, ked to je príjem na účet? dík
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, prišla mi faktúra z t-com, menila sa nám zmluva po 2 rokoch a suma je -33,90. Ako to zaúčtujem normálne ako bežnú fa ale s mínusom?
sybila3 Pozri príspevok
Na účet mi vrátili 34,10, nechápem ked fa bola na 33,90, ale ako to zaúčtujem, ked to je príjem na účet? dík
Faktúru zaúčtuj ako prijatý dobropis. Sumu prijatú na účet vypáruješ s dobropisom ako klasickú dodávateľskú faktúru.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A tých 20 halierov daj do halierového vyrovnania, kvôli takejto sume sa Ti neoplatí míňať peniaze na telefón a vydiskutovávať si to s T-Comom.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja som to zaúčtovala ako v príspevku 2 ako normál.fa ale so znamienkom -, mám to preúčtovať ako dobropis?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Na fa z orangu mám obnova kreditu s paušálom. Ako to zaúčtujem v PU? V JU to dávam do osobnej spotreby, ale čo s týmto?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Mohla by si to zaúčtovať ako nedaňový náklad na 518, potom by to bola pripočitateľná položka na konci roka?
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
NAčo si komlikovať život! Dobropis v bežnom roku a basta!
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ako myslíš dobropis? Celk.suma fa je 2041, os.spotr. je 300, tak by som zaúčtovala -300, 518/321? Ale dobropis - musí byť doklad nie?
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Pru Pozri príspevok
Ako myslíš dobropis? Celk.suma fa je 2041, os.spotr. je 300, tak by som zaúčtovala -300, 518/321? Ale dobropis - musí byť doklad nie?
Veď sa tu písalo o 33 Sk! Akých 2041 ??? Ušlo mi´niečo?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Príspevok 7, nechcela som zakladať novú tému.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím Vás, poradil by mi niekto ako to zaúčtovať, osobná spotreba na fa z orange-PU. dík
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pru Pozri príspevok
Prosím Vás, poradil by mi niekto ako to zaúčtovať, osobná spotreba na fa z orange-PU. dík

analytikou na 518 ako pripoč. položka k základu dane (vrátane DPH, ak ide o platiteľa)
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže vlastne ako nedaňové výdavky. Len neviem či v účt.osnove si mám zriadiť anal. účet 518xx-nedaň.v. a zadať neovpl. základ dane, alebo 518xx-nedaň. - ovpl.základ dane a na konci roka to bude pripočitateľná položka, ešte som nemala taký prípad. ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pru Pozri príspevok
Takže vlastne ako nedaňové výdavky. Len neviem či v účt.osnove si mám zriadiť anal. účet 518xx-nedaň.v. a zadať neovpl. základ dane, alebo 518xx-nedaň. - ovpl.základ dane a na konci roka to bude pripočitateľná položka, ešte som nemala taký prípad. ďakujem

Do Tvojho softu nevidím V účtovnej osnove si vytvor analytiku na pripoč. položky zvyšujúce základ dane , napr. materiál 501900, služby 518900,....potom základ dane = výnos - náklad + pripoč. položky . Či sa dá v Tvojom softe zadať automatické zaradenie, resp. pripočítanie týchto položiek k základu dane , netuším.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, chcem sa opýtať ako zaúčtovať, ked prišla od orange fa za mobilný telefon-nie služba ale podnikateľ si po skončení paušálu vybral nový paušál plus mobilný telefon za 490, či to zaúčtujem na 518 alebo inak, ďakujem.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať ako zaúčtovať, ked prišla od orange fa za mobilný telefon-nie služba ale podnikateľ si po skončení paušálu vybral nový paušál plus mobilný telefon za 490, či to zaúčtujem na 518 alebo inak, ďakujem.
ja by som mobilný telefón zaúčtovala na 501 a paušál na 518
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Prosím Vás,
môžem zaúčtovať 2 faktúry od T-comu
spoločnosť s r.o. má sídlo napr. na Bratislavskej ulici (tam býva konateľ)
a prevádzku napr. na Košickej ulici (obchod)
Doniesli mi 2 faktúry - obidve majú všetky údaje v poriadku - teda názov s.r.o.,sídlo, IČO,DIČ
faktúru za telefón z obchodu neriešim-daňový náklad
faktúra za telefón doma u konateľa (aj keď je tam sídlo s.r.o.) ma trochu zmiatla
konateľ si to odôvodňuje tým,že z domu vybavuje firemné telefonáty
(upozorňujem že mi nedáva súpis,napr. že 30% súkromné hovory, 70% firemné hovory, ale myslí to tak že 100% sú firemné hovory)
poradíte mi prosím?môžem obidve faktúry účtovať ako daňový náklad+ uplatniť odpočet DPH?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tak týmto by som sa netrápila, zdôvodňovať bude zamestancom správcu dane - kontrolórom . Podľa čoho usudzuješ, že z linky, ktorá je zavedená v sídle firmy ,uskutočňuje aj súkromné hovory ?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Johanka Pozri príspevok
Tak týmto by som sa netrápila, zdôvodňovať bude zamestancom správcu dane - kontrolórom . Podľa čoho usudzuješ, že z linky, ktorá je zavedená v sídle firmy ,uskutočňuje aj súkromné hovory ?
lebo sídlo firmy má v dome,kde býva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať