Zavrieť

Porady

odstupne

Dobrý deň. Chcela by som poradiť ohľadom vyplatenia odstupného.
Zamestnanec ma uzatvorený pracovný pomer na jeden a pol úväzku so zamestnávateľom. Na každý úväzok má zvlásť pracovnú zmluvu uzatvorenú na obidve na neurčitú dobu.Pracovnú zmluvu na polovičný úväzok chce s ním zamestnávateľ zrušiť a prijať iného zamestnanca. Je povinný zamestnávateľ vyplatiť tomuto zamestnancovi odstupné za ukončenie tejto zmluvy? Aj ked zmluva uzatvorená na plný úväzok mu ostáva?Robí u tohto zamestnávateľa viac ako 5 rokov.Prosím poradte mi. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Aj pre pracovnú zmluvu na kratší pracovný úväzok musí platiť zákonník práce. Zrejme je pracovný úväzok vyšší než 15 hodín týždenne, potom podľa mňa musíte skončiť pracovný pomer aj s odstupným.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Natasa199 Pozri príspevok
    Pracovný úväzok na kratší pracovný čas má na 18,75 hodín týždenne.
    uveď prosím dôvod skončenia PP na kratší prac.čas, ktorý uvediete vo výpovedi zamestnanca

    Natasa199 je offline (nepripojený) Natasa199

    Natasa199
    dôvodom je, že zamestnávateľ sa rozhodol že nechce aby túto funkciu vykonával tento zamestnanec chce prijať nového na plný úväzok a tomuto zamestnancovi chce ponechať len ten pôvodný pracovný pomer na plný úväzok a tento na polovičný úävzok mu chce odobrať. Fyzicky však zamestnanec v práci ostáva.
    Naposledy upravil Natasa199 : 23.09.09 at 12:41

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    prosím Vás o radu:
    zamestnanec, ktorý si z vlastných prícin spôsobil invaliditu na 50% a nemôze vykonávat prácu ktorú vykonaval doteraz, avšak firma nema pre neho inú prácu, ktorú by mohol vykonavat pýta odstupné. ma nan nárok??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Natasa199 Pozri príspevok
    dôvodom je, že zamestnávateľ sa rozhodol že nechce aby túto funkciu vykonával tento zamestnanec chce prijať nového na plný úväzok a tomuto zamestnancovi chce ponechať len ten pôvodný pracovný pomer na plný úväzok a tento na polovičný úävzok mu chce odobrať. Fyzicky však zamestnanec v práci ostáva.
    to nie je dôvod na ukončenie pracovného pomeru v zmysle § 63 Zákonníka práce - teda zamestnancovi ani nepatrí odstupné.

    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2009-a.html#63

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.