Zavrieť

Porady

faktura v CZK po prechode na EUR

Dobry den,

prosim o radu, co je potrebne nastavit v Money aby mi spravne prepocitalo zahranicnu fakturu na Eur. Ide totiz o to, ze v minulom roku ako sa zacalo pracovat s Eur sme nemali zahranicnu fakturu az teraz v CZK a zistila som, ze mi ju nespravne prepocitava. Malo by pocitat napr. 5000 CZK /26,335 a ono mi to robi tak ako pred prechodom na Euro, ze mi to nasobi. Potom mi to nevychadza spravne.

JU, neplatca DPH.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fox77 je offline (nepripojený) fox77

    fox77
    Pravdepodobne viem, kde je problém, ale teraz nemám prístup k Money S3. Podrobnejšie to napíšem večer.
    Malo by tom byť tak, že najprv je potrebné nájsť kurz meny k dátumu, kedy sa urobí faktúra. Potom je potrebné v hlavnom menu v záložke pomôcky, alebo nástroje nájsť kolónku cudzie meny. V otvorení okna "cudzie meny" je potrebné vložiť spomínaný kurz, po potvrdení "OK". Pri vystavení faktúry v spomínanom dátume by malo byť všetko OK.

    bučo je offline (nepripojený) bučo

    bučo
    Dobry den, dakujem za radu, ktoru ste mi pokytol ohladom zadania cudzej meny v money s3, ja som tuto menu zadala spravnym kurzom, len ja mam problem z tym, ze doklad nahodeny v czk by malo delit kuzom ale mne to stale nasobi, a toto je ten problem, ktory sa mi zatial nepodarilo odstranit, neviete mi poradit s tymto?

    faktura v CZK po prechode na EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.