Zavrieť

Porady

Chyby v penažnom denniku

Dobrý den, prosím vás, pracujem v Money prvý rok a teraz na konci roka, som si našla chyby v penažnom denniku, a neviem to tam opravit. jedna sa o doklady s dph, zaučtujem napr. prijatu fakturu cez pokladnu ako vydavok, rozučtovalo mi to v PD na ZD a dan, avšak mi tam nahodilo ešte rraz sumu výdavku dph s plusom a ešte raz sumu dph výdavku s mínusom, tým pádom v PD nesedí dph. Neviem kde som urobila chybu a čo je najhoršie, neviem ani ako to napravit, može mi niekto pomoct????
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Prijatú fa. zaeviduješ do knihy prijatých fa., ak ste platcami DPH tak sumy zadáš do príslušnej sadzby DPH a členenie DPH bude prijaté (r20_21 alebo ako sa to presne volá).
    Úhrada fa. v pokladnici alebo banke musí byť bez vplyvu na DPH a suma v nulovej sadzbe.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Pri účtovaní dokladu dávam dátum účt.príp. vtedy ked mi je doklad doručení a dátum platby dám skutočný aký je napr. na bločku, ale v pen. denníku mi to zaraduje podľa dátumu platby a nie podľa dátumu účt.prípadu, potom sa mi stalo, že tam mám zostatok v pokl. mínus, čo s tým?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    V JÚ nie je v pokl. dokladoch dátum účt. prípadu, len dátum vystavenia a dátum platby a do PD sa to zapisuje podľa dátumu platby. Takže dávaj dátum platby taký, keď skutočne vydávaš peniaze z pokladne (rovnaký ako dátum vystavenia).

    Chyby v penažnom denniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.