Zavrieť

Porady

potvrdenia

Môže mi prosím niekto poradiť?Zamestnanec mi priniesol potvrdenie z úradu práce o vyplatení rodičovského príspevku za rok 2006 a od soc.poisťovne potvrdenie o vyplatenej dávke v nezamestnanosti za rok 2006. /Časť roka bol evidovaný na úrade práce/ Ak budem robiť RZ dane idú tieto sumy do príjmu?Rodičovský príspevok asi nie??!!A má pre mňa nejaký význam potvrdenie ,že bol v evidencii o uchádzača o zamestnanie? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    Rodičovský príspevok ani dávka v nezamestnanosti nie sú zdaniteľným príjmom, teda do RZD sa neuvádzajú. To, že bol v evidencii na úrade práce nijako neovplyvní výpočet dane.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Slim
    Môže mi prosím niekto poradiť?Zamestnanec mi priniesol potvrdenie z úradu práce o vyplatení rodičovského príspevku za rok 2006 a od soc.poisťovne potvrdenie o vyplatenej dávke v nezamestnanosti za rok 2006. /Časť roka bol evidovaný na úrade práce/ Ak budem robiť RZ dane idú tieto sumy do príjmu?Rodičovský príspevok asi nie??!!A má pre mňa nejaký význam potvrdenie ,že bol v evidencii o uchádzača o zamestnanie? Vďaka
    Uvedené príjmy nie sú zdaniteľným príjmom a tak nejdú do RZD. Zamestnanec chcel pravdepodobne iba zdokladovať celý rok 2006.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.