Zavrieť

Porady

Usporiadat
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Podla toho co sa ti viac paci. Vlastnosti by mali byt obdobne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tiez by som vyberal podla toho co sa ti paci. podla mna su sice vlastnosti ine, kedze jedno je keramika a druhe beton. ale na streche to mas jedno. jedine bramac sa nepouziva na rekonstrukcie a nadstavby lebo je tazky.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

MY sme použili po rekonštrukcii KM-BETA a zatiaľ dobrá.Máme ju už tretí rok. Nebadať, že by strácala farbu alebo by bola inak poškodená. Myslím si, že viac záleží od toho, kto ti tu škridlu bude dávať. Hlavne si dávaj pozor na povrchovú úprav. Je to možno pár centov na škridlu, ale životnosť o pár rokov dlhšia.
0 0
marko111 marko111

marko111 je offline (nepripojený) marko111

v stavebninach mi viac ponuka bramac z toho dovodu, ze je vyrabany na slovensku niekde pri Nitre a ze na m2 je lahsi ako tondach ( u niektorych typov bramacu), je mozne ziskat lepsiu zlavu ako tondach, lacnejsie krajovky a ostatne sucasti a 30 rocna zaruka. Rozhodujuca bude kompletna cena celeho skridloveho systemu Ked mi to vypocitaju dam vediet
0 0
timmo1 timmo1

timmo1 je offline (nepripojený) timmo1

...skús pálenú nemeckú škridľu Roben...napr. gaštanová glazúra.....prvotriedna kvalita za dobrú cenu, a nie je taká ťažká a vyzerá perfektne...som s ňou spokojný....
0 0
marko111 marko111

marko111 je offline (nepripojený) marko111

pozor, bramac bude mat 10 percentnu akciu, treba sledovat a vraj sa chysta zdrazenie( proti logike)
0 0
mackos mackos

mackos je offline (nepripojený) mackos

tak ze nie je pravda ze bramac sa neda pouzit na rekonstrukciu alebo na nadstavbu to je hlupost a na bramac sa da zohnat aj väcsia zlava pokial beries od nich cely system vyhoda bramacu je v tom ze je to pravouhla skidla co sa u tondachu povedat neda a tondach je sice pekny ale krehkostje velka len si nevyber tondach romansku je pekna ale stratil som aj s kolegami nervy a este nieco za vlhka na strechu ani nechod pekny vecer
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

ak si ju budes pokryvat sam tak radsej zober bramac. je to jednoduche aj ked pracne ale zase usetris na praci/peniaze pokryvacom/
0 0
mvlko mvlko

mvlko je offline (nepripojený) mvlko

Riesil som tu istu otazku minuly tyzden ,

od stavebnej firmy som dostal info, ze bramac ma vacsiu zrnitost a tym padom sa na nom casom lahsie vytvara mach ako na tondachu. Zaroven tondach ma uchytavanie na zamok oproti bramacu. Neviem sice ako to vyzera ale dal som na nich (dostal som zlavu ).
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

ak si zobral tondach tak si daj pozor na tesara co ti bude robit strechu a dopredu mu to oznam. latovanie musi byt 100% lebo ako si vravel tondach ma zamok a prejavy sa aj najmensia nepresnost pri pokladke
0 0
martin411 martin411

martin411 je offline (nepripojený) martin411

Na tvojom mieste by som si dal bramac. Mám ju aj ja na streche a som s ním spokojný a je sním aj lepšia práca. My pracujeme ako tesári a pokrívači a vzhľadom k tomu ti viem takto poradiť
0 0
marko111 marko111

marko111 je offline (nepripojený) marko111

martin 411: My sme tiez nakloneny na bramac, ale boli sme sa pozriet v Slovenskom Pravne , kde je vyrobny zavod tondachu ci nahodou sa nechysta nejaka akcia. Momentalne je vsade ticho ako pred burkou. Co sa tyka ceny tak bramac vychadza lacnejsi ako tondach a o krajovkach, hrebenacoch, snehovych ani nehovoriac. Snad si vyrobcovia uvedomia, ze dnesny trend je znizovat cenu a hlavne predat tie haldy vyrobkov ktore maju na sklade a aby si nieco zarobili.
0 0
Katulik 35 Katulik 35

Katulik 35 je offline (nepripojený) Katulik 35

Ahojte...
dovoľte mi, aby som sa podelila s vami o naše skúsenosti s krytinami (aj v súvislosti s výstavou Coneco)...
takže rozhodli sme sa pre rekonštrukciu staršieho domčeka a nakoľko sme v tomto smere totálni laici, navštívili sme zopár stavebnín a sondovali sme čo a ako....
Jednoznačne nám najlepšie vyšiel z toho Bramac (cenová ponuka zadarmo v krátkom čase, zľavy v stavebninách-treba sa s nimi len dohodnúť a ony pustia perie) , je pevný atď. Čo sa nám veľmi páčilo je to, že s nami oblastný manažér prešiel aj nejaké strechy, takže sme mali možnosť vidieť ako to vyzerá na väčšej ploche, nie len na panely. Stačí si nájsť na ich stránke kontakty podľa regiónov, zavolať a je to
Boli sme aj na Conecu, kde v stánku napr. Tondachu sa nám vôbec nevenovali, strčili nám do rúk cenník a prospekty, podobne to bolo aj v Bendersi, boli síce o niečo slušnejší ale tiež nič moc... v stánku Bramacu bol vždy niekto, kto sa venoval ľuďom a poskytli nám naozaj postačujúce informácie.... takže zvážte si do čoho investujete peniaze...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Katulik 35 Pozri príspevok
Ahojte...
dovoľte mi, aby som sa podelila s vami o naše skúsenosti s krytinami (aj v súvislosti s výstavou Coneco)...
takže rozhodli sme sa pre rekonštrukciu staršieho domčeka a nakoľko sme v tomto smere totálni laici, navštívili sme zopár stavebnín a sondovali sme čo a ako....
Jednoznačne nám najlepšie vyšiel z toho Bramac (cenová ponuka zadarmo v krátkom čase, zľavy v stavebninách-treba sa s nimi len dohodnúť a ony pustia perie) , je pevný atď. Čo sa nám veľmi páčilo je to, že s nami oblastný manažér prešiel aj nejaké strechy, takže sme mali možnosť vidieť ako to vyzerá na väčšej ploche, nie len na panely. Stačí si nájsť na ich stránke kontakty podľa regiónov, zavolať a je to
Boli sme aj na Conecu, kde v stánku napr. Tondachu sa nám vôbec nevenovali, strčili nám do rúk cenník a prospekty, podobne to bolo aj v Bendersi, boli síce o niečo slušnejší ale tiež nič moc... v stánku Bramacu bol vždy niekto, kto sa venoval ľuďom a poskytli nám naozaj postačujúce informácie.... takže zvážte si do čoho investujete peniaze...
kupovat strechu podla krasy hostesiek na conecu to ma naozaj velmi pobavilo
0 0
noman1 noman1

noman1 je offline (nepripojený) noman1

neviem ci to je pravda ale akcionarom je to jedno ci dostanu peniaze z laveho vacku/bramac/ alebo z praveho vacku /tondach/ teda akcionari su spolocny skus sa pozriet na ceny mediteranu, km beta alebo euronit/ to su betonove krytiny... ? v rozumnejších cenách
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
chandler Pozri príspevok
tiez by som vyberal podla toho co sa ti paci. podla mna su sice vlastnosti ine, kedze jedno je keramika a druhe beton. ale na streche to mas jedno. jedine bramac sa nepouziva na rekonstrukcie a nadstavby lebo je tazky.
Nieje ťažký len je málo ťažší.1 kus betónovej škridly je síce o dosť ťažší ako pálená škridla.
Ale .Bramac-ov ide do m2 10ks a tondach-ov 16ks!!!
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
dracul Pozri príspevok
ak si zobral tondach tak si daj pozor na tesara co ti bude robit strechu a dopredu mu to oznam. latovanie musi byt 100% lebo ako si vravel tondach ma zamok a prejavy sa aj najmensia nepresnost pri pokladke
Nie každý tondach má zámok!!!Krivé latovanie vydieť skôr na bramacoch ako na tondachoch.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marko111 Pozri príspevok
martin 411: My sme tiez nakloneny na bramac, ale boli sme sa pozriet v Slovenskom Pravne , kde je vyrobny zavod tondachu ci nahodou sa nechysta nejaka akcia. Momentalne je vsade ticho ako pred burkou. Co sa tyka ceny tak bramac vychadza lacnejsi ako tondach a o krajovkach, hrebenacoch, snehovych ani nehovoriac. Snad si vyrobcovia uvedomia, ze dnesny trend je znizovat cenu a hlavne predat tie haldy vyrobkov ktore maju na sklade a aby si nieco zarobili.
Vyrobiť napr rovné nepokrútené korýtko alebo krajovku z pálenej hliny je niekoľko násobne ťažšie ako z betónu.Hlina sa pri schnutí a vypalovaní krúti a praská.Oni sa nesnažia znižovať cenu skôr koordinujú jej neustále zvyšovanie.Škridla je vysokoobrátkový tovar ktorý sa bude predávať stále dookola.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

pozná niekto krytinu - BRAVURA, videla som ju na dome a veľmi sa mi páčila..., rekonštruujeme chalupu a na rad prišla strecha..., dom je vidiecky s veľkou strechou - až 350 m2 a ako dochôdcovia si nevieme vybrať z toľkých ponúk...
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

mvlko Pozri príspevok
Riesil som tu istu otazku minuly tyzden ,

od stavebnej firmy som dostal info, ze bramac ma vacsiu zrnitost a tym padom sa na nom casom lahsie vytvara mach ako na tondachu. Zaroven tondach ma uchytavanie na zamok oproti bramacu. Neviem sice ako to vyzera ale dal som na nich (dostal som zlavu ).
niektore typy tondachu maju dvojité zamky. to znamená že nedá sa vysunúť bez toho aby si tu skridlu pozdvyhol. čiže je upevnená zamkom na strešnej lati a ešte aj zapadnutá do škridle pod ňou. nemá to ale napr. bravura. Bramac má len uchytenie na strešných latách.

Radek
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať