Zavrieť

Porady

Neprebratá zásielka - e-shop - AlfaPlus

Dobrý deň,
účtujem e-shop v programe Alfa Plus, zákazník si neprevzal zásielku v odbernej lehote...bola na ňu vystavená faktúra...za ňou sú v poradí ďalšie faktúry...čo s faktúrou? ďakujem za odpoveď ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vystavíš k nej dobropis dňom vrátenia zásielky a cez interný doklad si spáruješ úhrady (jednostranný zápočet). K dobropisu treba priložiť doklad z pošty, že zásielka nebola prebratá v odbernej lehote.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adwade Prosím o usmernenie.. mám rovnaký problém a nie je mi jasné ako cez interný doklad spárujem vystavený dobropis s faktúrou. Našla som postup v návodoch k Alfe Plus. Sú tam vystavené dva interné doklady, pri úhrade ktorých sa má zaškrtnúť políčko "uzávierkový doklad". Ide to potom zrejme do nákladov ovplyvňujúcich základ dane... keď potom vrátený tovar predám niekomu inému, budem ho zdaňovať 2x? Vďaka za pomoc..
    veronikasad Ano, dva interné doklady - jeden na uhradu fa, druhý na úhr. dobr. Prečo by si ho mal zdaňovať dvakrát ? Veď dobropis je s mínusovým znamienkom, t.zn., že ti stornuje prvú fa.
    Adwade Vďaka... už sa s tým trápim týždeň. A teda mám zaškrtnúť aj to políčko "uzávierkový doklad"? Myslela som, že uzávierkové doklady sa robia len na konci roka.
      zbaliť

    Neprebratá zásielka - e-shop - AlfaPlus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.