Zavrieť

Porady

Kancelaria alebo prevádzka ?

Ahojte,
predpokladam, že každí z Vás sa dostal do situácie, keď dostal rôzne odpovede od rôznych pracovníčiek úradu.

Osobne podnikám s informačnou technikou, programovanie, predaj a pod.
Do teraz som na to vyúžíval kanceláriu - kancelársky priestor.
Presťahoval som sa inde (Podnikateľské centrum) a s tým nastalo vybavovanie zmien údajov.

Zmluvu o nájme som mal ako kancelársky priestor, na živnostenskom úrade mi tvrdili, že pokiaľ mi do priestoru budu chodiť zákazníci, prípadne si tam budu preberať tovar, musím priestor ohlásiť ako prevádzku a tým aj zmeniť účel zmluvy.
Pracovníčka ešte pred ňou mi povedala, že mi stači kancelária.
Samozrejme, dal som na radu poslednej, vybavil som si zmenu zmluvy za účelom prevádzky, a ohlásil priestor ako prevádzku.
Vybavil som si inšpekčnú knihu, ktorú od októbra 2007 aj tak nebude treba. Priestor som si riadne označil a vypracoval reklamačný poriadok.

Neviem prečo, ale stále mam pocit, že je to zlé ako prevádzka.
Veď vlastne priestor mam zariadený ako kanceláriu, ale ohlásený ako prevádzku. V priestore nemam tovar, len priebežne podľa záujmu zákazníkov ho tam nosím a ďalej predávam.

Čo vy ostatní ?
Máte ohlásení priestor ako prevádzku len preto, že Vám tam sem tam chodia zákazníci a nosia napr. počítače na opravu ?

Čo som čítal na porade, tak teraz musim na priestor 18m2 ktorý mam označený ako prevádzku zavolať higienika ?

Neviem, poraďte, či mám zrušiť prevádzku, opäť zmeniť zmluvu, isť račšej k tej prvej pracovníčke na úrade a uhlasiť priestor ako kanceláriu , alebo nechať všetko tak ako je..

K otváracím hodinám sa mi pracovníčka nevedela vyjadriť, či ich potrebujem z úradu. Teraz nastávajú od 1.10 rôzne zmeny a živnostenský by mal zase patriť pod obvodný a pod.
Ja som si na prevádzke označil otváracie hodiny " po telefonickóm kontakte, podľa požiadaviek zákazníkov".
Veď 70% času som v teréne u zákazníkov a nemám žiadných zamestnancov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kancelaria alebo prevádzka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.