Zavrieť

Porady

format cisla 2

potrebujem pre velke mnozsto cisel odstranit ciarku na mieste tisicok a ponechat desatinnu ciarku vid priloha.

prosim nad dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    a to cislo ste pisali s tymi ciarkami? lebo zda sa ze ho program ani nechape ako cislo. ja by som ho pisala napr. 99385,82 potom by som si klikla na myske pravym tlacidlom-formatovat bunky-cislo a vybrala by som si ako by som chcela aby to vyzeralo.... a este by som si to dala zarovnat doprava
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tie čísla v bunkách ale nie sú čísla, sú písané asi ako text. Preto formátovanie čísel nefunguje nefunguje. Preto sú formátované zľava. Alebo možnosť dva: Excel to chápe správne po prvú čiarku zľava - druhú už ignoruje (Excel totiž nepozná DVE desatinné čiarky, len jednu!)
    marjankaj No skús zrušiť systémové oddeľovače a oddeľovač tisícov a aj desatinných miest daj "," čiarku. A zrazu to budú čísla. No asi ti to zase robiť bordel inde.
    misoft To bude - a poriadny. Celá táto "tabuľka" je chybne napísaná. Čísla písané ako text a potom výsledok bude neznámy.
    marjankaj Veď kukni môj súbor.
    misoft Kukol som - upravil si podmienkami to, aby Excel odstránil prvú des. čiarku a potom to považoval za číslo. Ale stojím za svojim - Excel NEPOZNÁ číslo s dvoma desatinnými čiarkami.
    marjankaj Naozaj si myslíš, že to písal s tými čiarkami? Všetkých 100000 údajov?
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Misoft, skús kuknúť ten druhý súbor. bbbb.xlxx

    A pôvodný som trochu vylepšil, za predpokladu že tam budú maximálne dve desatinné miesta
    Naposledy upravil marjankaj : 04.02.14 at 21:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.