Zavrieť

Porady

Nenávratný registračný poplatok

Ahojte. Spoločnosť prostredníctvom tendra predáva akcie spoločnosti. Podmienkou pre účasť v tendri je zaplatenie nenávratného registračného poplatku v stanovenej výške. Ako zaúčtovať príjem tohto registračného poplatku na BÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martina CF Pozri príspevok
    Prosím pomôžete mi s tým niekto?
    Registračný poplatok: 5 648AE. Neúčtovala by som ho priamo cez banku, ale najpr ID jeho predpis.
    Naposledy upravil Tweety : 20.05.08 at 08:20 Dôvod: príjem, tak nie náklad, 5,výnos 6

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Tweety Pozri príspevok
    Registračný poplatok: 548AE. Neúčtovala by som ho priamo cez banku, ale najpr ID jeho predpis.
    No ale ja k tomu nemam žiadnu faktúru ani nič podobné. A to sú peeniaze, ktoré nám platia potenciálni investori. To mám účtovať do nákladov? Dosť tomu nerozumiem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martina CF Pozri príspevok
    No ale ja k tomu nemam žiadnu faktúru ani nič podobné. A to sú peeniaze, ktoré nám platia potenciálni investori. To mám účtovať do nákladov? Dosť tomu nerozumiem
    Joj nevšimla som si, že tam máš príjem, potom je to výnos 648.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Tweety Pozri príspevok
    Joj nevšimla som si, že tam máš príjem, potom je to výnos 648.
    No asi som sa nevyjadrila dosť jasne, prepáč. Ale už vieme o čo ide. Takže ak tomu chápem správne najprv ID ???/648 a potom banka 221/???. Ale oproti akým účtom to vážne netuším.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martina CF Pozri príspevok
    No asi som sa nevyjadrila dosť jasne, prepáč. Ale už vieme o čo ide. Takže ak tomu chápem správne najprv ID ???/648 a potom banka 221/???. Ale oproti akým účtom to vážne netuším.
    Dala by som 378, alebo 315

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Prosím poraďte, ak ste sa stretli niekto s takýmto prípadom. Nejako sa z toho neviem vysomáriť. Myslíte si, že je potrebné odviesť DPH. Ak áno, ktorý zákon a paragraf o tom hovorí. Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Prosím poraďte mi ako to bude s DPH. Dosť mi to súri. Je potrebné odviesť DPH alebo nie?

    Nenávratný registračný poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.