Zavrieť

Porady

Aky je rozdiel medzi vynosmi a trzbami nie je to to iste?

dobry den neviem si pomoct predavam napr bagety v bageterii aky je rozdiel medzi výnosmi a trzbami? nie je to to iste? chcem si napr urobit tabulka mesacnu naklady/vynosi
8 komentárov     zbaliť
veronikasad účtuješ v JU alebo PU ?
marjankaj Myslím, že on iba predáva tie bagety.
Zrejme ani nevie, či je platiteľom DPH. Lebo tržba je s DPH a výnos je bez DPH.
markosito v jednoduchom
marjankaj V jednoduchom účtovníctve sa predsa o výnosoch a ani nákladoch neúčtuje.
marjankaj Alebo to jednoduché je opak zložitého?
Mária27 Janooo, čo si taký! Stále viac len sarkazmus,
marjankaj Mária, keď si to zoradíš chronologicky, tak on sa pustil do tweety prvý. Keďže Richard to poradie "pomiešal", tak je to tu neprehľadné.
veronikasad markosito, čo keby si opísal celé to synovo zadanie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zožeň si ty čo najskôr dobrú účtovníčku nech ťa oboznámi aspoň so základnými pojmami lebo podnikanie nie je to len o predávaní bagiet.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    markosito este ze ty si taky oboznameny ked namiesto korektnej odpovede k veci mi tu dasvas svoje hlboke odporucania
    marjankaj Veď odpovede si dostal. A ak máš v tom "hokej" tak rada od tweety bola viac ako užitočná.
    Čo keby si radšej odpovedal na doplňujúcu otázku?
    markosito mila pani.....mam doma syna v stredoskolskom veku ktory potrebuje spracovat ulohu s ekonomiky a tak som polozil myslim ze jasnu a strucnu otazku nakolko moje pracovne zameranie sa tejto oblasti netyka...svoje narazky podobne s kolegom TWEETY si odpuste nakolko ste neboli obaja schopni ani poriadne precitat si znenie otazky kde som ani zdaleka neuviedol skutocnost ze podnikam a ze to ej prave s bagetami.Suvislost s bagetami som uviedol iba ako priklad.Myslel som ze sa dockam nejakej zmysluplnej odpovedi namiesto toho tu vsak musim citat komentare nejakych pubertiakov ocividne kt. vyrastali v malo-podnetnom prostredi nakolko nemaju asi zaklady slusnych mravov...
    Tweety prepáč, že som sa unúvala poradiť ti, nabudúce sa to už určite nestane
    marjankaj Tak odpoveď na tvoju otázku.
    Rozdiel medzi tržbami a výnosmi je asi taký ako rozdiel medzi električkou a kávovarom. Alebo medzi jablkami a zemiakmi.
    Teda nie je to to isté.
    markosito dakujem to som potreboval vediet, takze vlastne ak sa jedna o JU pracuje sa s trzbami a ano v zadani je ze podnikatel je platcom DPH zabudol som to spomenut..
    markosito Tweety netreba sa urazat...myslim ze mi das za pravdu ked poviem ze tvoja odpoved bola skor o sarkazme ako o poskytnuti rady...
    marjankaj Majka, ospravedlňuje ťa tvoja nedostatočná kvalifikácia. Čo tak absolvovať rýchlokurz veštenia alebo jasnovidectva
    marjankaj Markosito, najprv treby ponadávať a až potom doplniť podstatné údaje. Ale s takýmto prístupom sa na teba asi vykašlú.
    Aby si nepovedal, že som sviňa, tak študuj tu.
    http://www.businessvize.cz/financni-...tere-se-pletou
    Tweety markosito, a vieš, že nebola?
    Tweety ale asi už ani žiadna iná nebude
    marjankaj To vieš Majka, také veľké peniaze zaplatil a nedostane sa mu taká rada, ktorú by rád počul.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Výnosy sú definované v zákone o účtovníctve.
    A tržby napríklad v zákone o registračnej pokladnici. V zákone o účtovníctve definované nie sú.

    Aky je rozdiel medzi vynosmi a trzbami nie je to to iste?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.