Zavrieť

Porady

Nepriznana dovolenka

Dobrý deň.
Potrebujem poradiť. Skončil som prac pomer dohodou k 31.1.2011.
Zamestnávateľ mi nepriznal alikvotnú čiastku dovolenky za január 2011, nakoľko som neodpracoval 21 dní. V mesiaci január som mal 2x Paragraf + pn 1deň.
Postupoval zamestnávateľ správne?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vadus Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem poradiť. Skončil som prac pomer dohodou k 31.1.2011.
    Zamestnávateľ mi nepriznal alikvotnú čiastku dovolenky za január 2011, nakoľko som neodpracoval 21 dní. V mesiaci január som mal 2x Paragraf + pn 1deň.
    Postupoval zamestnávateľ správne?
    Ďakujem
    Áno, postupoval.

    vadus je offline (nepripojený) vadus

    vadus
    Takže z toho vyplýva že som v tomto roku stratil 2 dni dovolenky, nakoľko keď sa zamestnám od 1.2.2011 u iného zamestnávateľa, ten mi prizná len alikvotnú čiastku čiže za 11 mesiacov?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vadus Pozri príspevok
    Takže z toho vyplýva že som v tomto roku stratil 2 dni dovolenky, nakoľko keď sa zamestnám od 1.2.2011 u iného zamestnávateľa, ten mi prizná len alikvotnú čiastku čiže za 11 mesiacov?
    Bohužial, PN nie je prekážka v práci, ktorá sa započítava do odpracovanej doby pre účely nároku na dovolenku. Nesplnil si podmienku odpracovania 21 dní, nevznikol ti nárok na dovolenku za odpracované dni.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prisiel si o tu dovolenku sam tym 1 dnom PN. Keby si si namiesto neho zobral dovolenku, mal by si narok na tie 2 dni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.