Zavrieť

Porady

ide ma poraziť

Ahojte,
mám nasledovný problém:
Môj syn si našiel zamestnanie mimo mesta, chodí domov len cez víkendy.Môj manžel automaticky si vypítal jeho kľúče od bytu a odovzdal ich mojej svokre.Vraj pre prípad, keby k nám chcela prísť, keď nie sme doma. Stalo sa to, že, som sedela v obývačke a svokra sa mi objavila v izbe bez zvonenia - jednoducho mi to vadí. Syn cez víkendy je doma, ja musím strážiť, aj keď príde neskoro v noci, aby som mu odomkla. Mohla by som mu dať spraviť duplikát, hoci máme špeciálne zámky a je to dosť drahé, ale jednoducho to nechcem vybaviť z dôvodu, že si myslím, že svokra nemusí k nám chodiť bez ohlásenia.
Môj osobný názor je taký, že svokra nám môže zavolať, keď nás chce navštíviť a nemá k nám chodiť, keď nie sme doma. Podotýkam, že synovi to vôbec nevadí, preňho je samozrejmé, že matka má sedieť doma vždy....
Som smiešna, alebo nie?????
Usporiadat
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Smiesna nie si. Naco ma chodit na navstevu, ked nie ste doma?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

no nezavidim ti. rozpravala si sa o tom s manzelom? niekedy pomoze obycajna komunikacia....mal by vediet ze ti to vadi.
mne by to tiez vadilo, moj nazor je, ze akakolvek rodina (okrem clenov domacnosti) by sa mala najprv dopredu ohlasit, ci moze prist aby neprisla nevhod...nech je to svokra ci mama.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Mne to pripomina jednu scenku - Dobry den, jmenuji se Vterka a budu tady bydlet.....
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Manžel to myslí tak,že keby nám náhodou chcela niečo doniesť /čo sa stáva tak 2x do roka,ale máme mobily , tak stačí zavolať/. Dodávam, že som "veľmi dobrá nevesta" - nerada sa hádam.
Alena
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Nemusíš sedieť doma a čakať na syna. Nech on sedí pred dverami a čaká na teba........
Ale vážne. Chápem, že ti to prekáža. Aj mne by to vadilo. Je veľa rodín, ktoré majú kľúče od bytov svojich detí, rodičov......... A je to pre nich normálne. A v niektorých prípadoch dokonca aj praktické...... V každom prípade, ak už svokra kľúč vlastní, mala by najskor zazvoniť a iba ak nie ste doma ho použiť.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Uvažujem, že niekedy jednoducho nebudem doma , alebo nebudem počuť zvonenie - môj syn sa bude rozčulovať, že sa nevie dostať do bytu a zistí, že by bolo vhodnejšie, keby mal vlastné kľúče...
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Alenka, moj svokor ma kluce od nasho bytu len vtedy, ked niekam cestujeme, aby mal kto vyberat postu, polievat kvety a spravit pohyb po byte. Inak si myslim, ze syn by mal mat svoje kluce a ak sa manzel boji, ze ich strati, nech ich odlozi do "domaceho trezoru" a pri cakani na neho v noci sa striedajte. Svokra sa asi nudi, ked sa potrebuje len tak prejst do Vasho bytu a ani Vam to neoznamit. Podla mna je to zasah do sukromia. A cez vikend je syn iba zavrety doma? To nikam nechodi? Povedz svokre, ze syn tie kluce cez vikend potrebuje a pre Teba je to unavne, stale ho cakat. Ze su pomerne drahe a takto to bude jednoduchsie. Ze sa jej budete snazit kazdy den ozvat /ak to uz nahodou nerobite/, ak by nieco potrebovala. A HLAVNE SA NEDAJ!!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Alenaa
Uvažujem, že niekedy jednoducho nebudem doma , alebo nebudem počuť zvonenie - môj syn sa bude rozčulovať, že sa nevie dostať do bytu a zistí, že by bolo vhodnejšie, keby mal vlastné kľúče...
A je problém dať klúče rozmnožiť ...... ????
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Vymente vložku a nemusíte pýtať klúče od svokry a bude to ako predtým.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Alenaa
Uvažujem, že niekedy jednoducho nebudem doma , alebo nebudem počuť zvonenie - môj syn sa bude rozčulovať, že sa nevie dostať do bytu a zistí, že by bolo vhodnejšie, keby mal vlastné kľúče...
no to som chcel akurat navrhnut.
ked to synovi nevadi, ze name kluce, skus mu par krat neotvorit, resp. nechaj ho vzdy taku pol hodku cakat (a vypni si mobil )
a manzelovi povedz, ze ked bude chciet svokra nieco 2x do roka doniest, nech zavola na mobil a vy si pre to pridete....a rovno mu povedz, ze ti to proste vadi ked si pride taka neohlasena bez zvonenia k vam domov.
zariadit sa ale musis ty
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Manual
A je problém dať klúče rozmnožiť ...... ????
myslim ze sa jedna o bezpecnostnu vlozku, cize nahradny kluc bude drahy a pripadna vymena vlozky s novymi klucami este drahsia....ale napad je to dobry
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

A je problém dať klúče rozmnožiť ...... ????



Nie je to problém, ale práve to nechcem!
Alena
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Keby ma to tak trápilo ako pani Alenku na peniaze by som nepozeral !!!!
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

duficek
no to som chcel akurat navrhnut.
ked to synovi nevadi, ze name kluce, skus mu par krat neotvorit, resp. nechaj ho vzdy taku pol hodku cakat (a vypni si mobil )
a manzelovi povedz, ze ked bude chciet svokra nieco 2x do roka doniest, nech zavola na mobil a vy si pre to pridete....a rovno mu povedz, ze ti to proste vadi ked si pride taka neohlasena bez zvonenia k vam domov.
zariadit sa ale musis ty
OK,
myslím si, že dnes mám dobrú príležitosť. Syn išiel do mesta, ja idem spať a nezobudím sa na zvonenie...
Dám Vám vedieť, ako sme dopadli.
Dobrú noc, Alena
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Alenaa
OK,
myslím si, že dnes mám dobrú príležitosť. Syn išiel do mesta, ja idem spať a nezobudím sa na zvonenie...
Dám Vám vedieť, ako sme dopadli.
Dobrú noc, Alena
Ty milá Alenka budeš rada keď zaspíš. A ak náhodou zaspíš, tak sa celkom určite zobudíš a budeš utekať otvárať synovi, aby bol v dome pokoj, syn nenafučaný a Ty ako tak vyspaná. Takže treba veci nazvať pravým menom. Súkromie je súkromie. A svokra aj keď zlatá žena, bez ohlásenia a ešte k tomu kedykoľvek.... no to by sa mi nepáčilo ani najmenej. Ale vyriešiť to môžeš len priamo a bez okolkov. Najkôr s manželom, so synom a nakoniec so svokrou. Ak by to medzičasom nevyriešil jeden z nich. Prajem Ti pekný víkend.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Manual
Keby ma to tak trápilo ako pani Alenku na peniaze by som nepozeral !!!!
rozmnozenie klucov by vyriesilo iba polku problemu - syn by mal kluce. druhy a horsi problem - svokra, by bol nevyrieseny.
vymena novej vlozky a komplet nove kluce - nakladne a mohla by nastat rovnaka situacia, kluce by dostal syn aj svokra - myslim ze tade cesta nevedie...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Citujem Alenaa : Podotýkam, že synovi to vôbec nevadí, preňho je samozrejmé, že matka má sedieť doma vždy....


A matka nemôže mať iné "záľuby" ako domácnosť?
Musí len doma sedieť a čakať, čo jej deti (aj dospelé!) potrebujú?
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Je to háklivá téma. Každá svokra je protivná? Prečo nezavolá, keď chce prísť? Moje deti mi sami dali kľúče od bytu ani som ich nechcela. Nikdy som ich zatiaľ nepotrebovala. Potrebuje ich skôr zať, keď si zabudne zobrať svoje kľúče a keď dcéra nie je doma nevie sa dostať do bytu.
Poslúžia hlavne v takomto prípade a cez dovolenku keď nie sú doma.
No nezávidím Ti, vypýtaj ich späť a zabudni ich vrátiť, keď Ti to tak vadí. Svokre povedať pravdu sa veľakrát neoplatí. Ja sa sanžím nerobiť veci, ktoré mi vadili na mojej svokre a zatiaľ dobre vychádzame.
Cila
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ja tento problém nemám, zadávala tému Alenaa (tiež jej nezávidím), ja mám svokru veľmi rada, je to jedna skvelá žena
kľúče mám aj od jej domu aj od domu mojich rodičov, nič sa nezmenilo v tom, že už s nimi nebývame, a mám kľúče dokonca aj od bratovho domu (hlavne pre prípad, že si svoje zabuchnú)
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Ivana Š
Ja tento problém nemám, zadávala tému Alenaa (tiež jej nezávidím), ja mám svokru veľmi rada, je to jedna skvelá žena
kľúče mám aj od jej domu aj od domu mojich rodičov, nič sa nezmenilo v tom, že už s nimi nebývame, a mám kľúče dokonca aj od bratovho domu (hlavne pre prípad, že si svoje zabuchnú)
Ivanka prepáč, už som to opravila. Dúfam,že aj ja raz dostanem takú pochvalu na seba od svojej nevesty, akú si Ty dala svokre. Súhlasím s Tebou, že nie všetky svokry sú protivné, len niektoré zabudnú na svoju mladosť a na to , čo vadilo im.
Nikto nemá rád, keď ho niekto stále diriguje, usmerňuje, poučuje.
Mala som kolegyňu, ktorej svokra kým ona nebola doma vymenila dečky na stole za iné ktoré boli v skrini, oprala tie pôvodné asi chcela pomôcť , chudera tiež ju skoro porazilo.
Cila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať