Zavrieť

Porady

Vypomoc v predajni priatela bez naroku na odmenu

Priateľ má predajňu s textilom. Ja mám veľa voľného času a chcem mu pomôcť v predajni bez nároku na mzdu. Je to možné? Nechcem mu spôsobiť zbytočné problémy. Ako postupovať?
3 komentárov     zbaliť
ivka70 A okrem volneho casu robis co?
Dada6 Práve že nič. Som nezamestnaná.
veronikasad Aj keby ste boli manželmi, ako nezamestnaná nemôžeš vypomáhať bez zmluvy alebo dohody, lebo nie si dôchodkovo poistená
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial nie ste manželia, nemôžeš vypomohať - aj bez nároku na mzdu - bez pracovno-právneho vzťahu, lebo by išlo o nelegálnu prácu s postihom Inšpektorátu práce.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Problémy mu spôsobíš, ak budeš pracovať bez odmeny a bez riadne zmluvy. Bude to nelegálne zamestnávanie. Takže buď riadna Dohoda o PČ alebo PP na PZ.

    zaq5000 je offline (nepripojený) zaq5000

    zaq5000
    Pozor, hrozi nemala pokuta. V pripade kontroly ked nepredlozis prac. zmluvu je to automaticky cierna praca.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Všimla som si, že pomerne často sprevádzajú kuriérov večer v osobnom aute priatelia alebo priateľky. Vzťahovalo by sa to aj na nich?
    veronikasad Len sa vozia v aute (sedia vedľa vodiča), alebo aj pomáhajú pri doručeovaní tovaru ?
    korela Vozia, robia im spoločnosť, bavia sa. Ja sa to pýtam iba preto, ak by im niečo hrozilo, pretože človek všetko nevie ...
    veronikasad Kurieri jazdia svojim alebo prenajatým vozidlom ? Alebo sú zamestnanci a jazdia služobným mot.vozidlom ?
    korela Neviem. Aký je rozdiel medzi týmito alternatívami?
      zbaliť

    Vypomoc v predajni priatela bez naroku na odmenu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.