Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy alebo ako trva poslanie balika prvou triedou 4 dni

Pekný den dna 20.8 moja babka uzatvorila kupnu zmluvu na magneticku podlozku v sume 990 eur ktoru zobrala na splatky a platila aj akontaciu 50 eur
kupovala to na nejakom stretnuti v kulturnom dome od predajcu samozrejme s odstupom casu jej to prislo prilis drahe a zistila ze ju trosku oklamali.

takze som to zobral do ruk ja a poslal som balik naspat aj s odstupenim od zmluvy balik bol posielany prvou triedou dna 26.8 to bola nedela
lehota je tam 7 pracovnych dni cize to malo koncit az v utorok a prvou triedou trva poslanie balika 1 pracovny maximalne 2 pracovne dni. takze v kazdom pripade by ta lehota bola dodrzana

nasledne dnes prisla odpoved od spolocnosti ze sme nedodrzali lehotu a ze balik prisiel az 30.8
je mozne aby balik prvou triedou siel 4 dni?
alebo to neprevzali a prevzali to az narocky neskor?

neviem co dalej neviem kam mam ist ci na postu alebo kam skuste mi poradit

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Odpísať im, že lehota bola v zmysle právnych predpisov SR dodržaná a žiadate vrátiť peniaze z odstúpenej zmluvy. Doklad z pošty o prevzatí zásielky poštou máte, tak by som to priložila.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Lehota je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.

    Robert7 je offline (nepripojený) Robert7

    Robert7
    Takže som splnil tu lehotu pretoze som to posielal v nedelu tj 26.8 a kupna zmluva bola podpisana dna 20.8
    otazka je preco mi ich firma napisala ze som nesplnil zakonom stanovenu lehotu lebo im balik prisiel az 30.8?
    aky postup navrhujete?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ....Len tak mimochodom, aj keby to bolo poslané 30. 8. a nie už prevzaté, tak to je tiež ešte v lehote. (počíta sa od nasledujúceho dňa - pracovné dni)

    Robert7 je offline (nepripojený) Robert7

    Robert7
    Dakujem a neviete mi povedat aky to je presne zakon o ochrane spotrebitelov aby som im tam vedel dolozit presne znenie

    Robert7 je offline (nepripojený) Robert7

    Robert7
    Pytam sa to hlavne preto pretoze vacsinou som sa docital ze odstupenie od zmluvy ma byt dorucene do 7 pracovnych dni cize musi byt uz u predavajuceho najneskor do 7 dni. takze otazka je ci tych 7 dni je cas na odoslanie toho odstupenia alebo cas nato aby tam ten balik uz do 7 dni bol?

    Robert7 je offline (nepripojený) Robert7

    Robert7
    dalsi problem:

    Pekný den dna 20.8 som uzavrel zmluvu na kupu magnetickej podlozky tovar som prevzal ale rozhodol som sa odstupit od zmluvy

    Balik spolu s tovarom som poslal naspat na adresu firmy v baliku bolo prilozene aj odstupenie od zmluvy a kopie vsetkych dokladov ktore mi poslali
    balik bol posielany dna 26.8 cize o 6 dni
    v zakone je lehota na odstupenie od zmluvy 7 pracovnych dni
    Prisla mi ale odpoved ze balik neprevzali pretoze som nesplnil lehotu a ze balik im prisiel 30.8
    podotykam ze balik siel 1 triedou

    Naozaj je spolocnost v prave? balik ani neotvorili v tom baliku je to odstupenie od zmluvy kde je datum 26.8 cize je to v lehote ale im to prislo az 30.8

    Odstupenie od zmluvy alebo ako trva poslanie balika prvou triedou 4 dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.