Zavrieť

Porady

zamestnanie dochodcu

prosim poradte mi mili poradaci.chcem zamestnat dochodcu na dohodu s platom 3000 sk (hruba mzda)...kolko a kam budem za neho musiet odvadzat odvodov?..(mam v tych zakonoch a odvodoch a percentach a stalych zmenach poriadny gulas )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    misa2
    prosim poradte mi mili poradaci.chcem zamestnat dochodcu na dohodu s platom 3000 sk (hruba mzda)...kolko a kam budem za neho musiet odvadzat odvodov?..(mam v tych zakonoch a odvodoch a percentach a stalych zmenach poriadny gulas )
    Ak zamestnáš dôchodcu na DVP s príjmom 3000,- Sk/ mes. brutto, odvádzaš preddavok na daň zo ZČ 19% = 570 Sk a do SP – úrazové poistenie 0,80% = 24,- Sk. Jeho mzda na výplatu je 2430,- Sk.
    Iné odvody nerobíš. Preddavky na zdravotné poistenie neplatíš ani za zamestnanca, ani za zamestnávateľa.

    Povinnosťou dôchodcu, však je podať do ZP ročné zúčtovanie – do 28.2. nasl. roka, ( t.j. za rok 09-12/2005 do 28.2.2006, za rok 2006 do 28.2.2007, ...) ktorý bude mať v priebehu roka príjem iba z DVP a tento príjem presiahne:
    v roku 2005 (od 1.9. do 31.12.) sumu 13.000,- Sk,
    v roku 2006 sumu 41.400,- Sk.
    Ak tento príjem P2005≤ 13.000,- Sk a P2006≤ 41.400,- Sk - ZP za dôchodcu platí štát a v tomto prípade ročné zúčtovanie nepodáva.

    A neboj sa, ten „guláš“ na PORADE nepripáliš a bude chutiť!
    _____________________________________
    Alena

    urs je offline (nepripojený) urs

    urs
    Ale pozor od januára sa pripravuje novela, povedal p. Mihál na školení.
    Takže už nebude guláš ale aj lečo.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Mám dvoch zamestnancov/dôchodcov/ ktorí su zamestnaní na skrátený prac.úväzok. Jeden je poberateľom starobného dôchodku a druhý má preukaz ŤZP. Problém je v tom, že dôchodcovi vyráta program odvod normálny z čiastky, ktorú zarobil. Napr. z 3000,-Sk, ale tomu, ktorý má preukaz ŤZP vyráta z 6500,-/ak keď zarobil napr.3000,-/. Neviem, či je to chyba programu, alebo ..... Poradíte mi prosím?

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Jankaaa
    Mám dvoch zamestnancov/dôchodcov/ ktorí su zamestnaní na skrátený prac.úväzok. Jeden je poberateľom starobného dôchodku a druhý má preukaz ŤZP. Problém je v tom, že dôchodcovi vyráta program odvod normálny z čiastky, ktorú zarobil. Napr. z 3000,-Sk, ale tomu, ktorý má preukaz ŤZP vyráta z 6500,-/ak keď zarobil napr.3000,-/. Neviem, či je to chyba programu, alebo ..... Poradíte mi prosím?
    Preverila by som či je u zamestnanca s ŤZP v kmeni zadefinované, že pracuje na skrátený prac. úväzok. Vymeriavací základ by mal byť čiastka, ktorú zarobil, minimum na neho neplatí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.