Zavrieť

Porady

Ako na to?

Dobrý deň.
V maji som ukončila počas materskej kadernícky kurz skúškou pred živnostenskou komorou. Kedže som si nestihla do 1.6.2010, kedy sa menil zákon založiť živnosť, vznikol mi problém s polročnou praxou. Teraz mi v decembri končí MD, a ja som chcela dať výpoveď predchádzajúcemu zamestnávateľovi a začať podnikať. Toto sa mi už asi nepodarí. Ale moja otázka znie : ako to je vlastne s tou praxou. V zákone neznie, či môže byť aj ako dohoda na par hodin do mesiaca. Ale aj tak budem musieť dať výpoveď v práci po materskej aby som si mohla túto prax u niekoho zamestnať . Takže zrejme budem nezamestnaná a budem u niekoho robiť na dohodu.( pretože na plny záväzok ma nikto nechce zamestnať, každý chce živnostníčku ). Budem môcť poberať dávku v nezamestnanosti a pracovať na dohodu na pár hodín?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    svetlankaa1 Pozri príspevok
    Budem môcť poberať dávku v nezamestnanosti a pracovať na dohodu na pár hodín?
    Áno je to možné. Súčasné znenie zákona to umožňuje. Len nesmieš prekročiť zákonom stanovenú výšku príjmu na dohodu, aby si neprišla o podporu v nezamestnanosti. (Presnú výšku si teraz nepamätám)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Holder Miro Pozri príspevok
    Živnostník je preto živnostník,lebo sa rozhoduje SAM za SEBA.

    Teda dokladovanie praxe je druhoradé,doležitejšie je či vieš dobre robiť to čo robíš.

    A najlepšie je robiť tiež SAM na SEBA.

    Teda prenajať si nejaký malý priestor a založiť kadernictvo.

    Zrejme si nepochopil podstatu problému..... Práveže nemôže bez tej praxe založiť živnosť....
    Ďakujem za odpovede. Aj tak si myslím, že s tou praxou tomu nedopomohli. Veď kto si zamestná svoju konkurenciu v malom meste? A ešte k tomu jej ukáže všetko, čo vie on ???? čo som počula, už sa skôr rieši to, ako dostať potvrdenie od niekoho, kde ste skutočne nepracovali.......

    Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

    Holder Miro
    Živnostník je preto živnostník,lebo sa rozhoduje SAM za SEBA.

    Teda dokladovanie praxe je druhoradé,doležitejšie je či vieš dobre robiť to čo robíš.

    A najlepšie je robiť tiež SAM na SEBA.

    Teda prenajať si nejaký malý priestor a založiť kadernictvo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.