Zavrieť

Porady

Miestne poplatky za TKO

Prosím poraďte: istá osoba s dvoma deťmi má trvalý pobyt v istom meste, ale býva v podnájme v susednej obci, ale tam nemá prechodný pobyt. Kde platí poplatky za TKO? Ide o to, že platí v meste a aj obec vyžaduje od nej zaplatenie poplatku.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Prečo sa neodhlási z trvalého pobytu? Asi jej to z nejakého dôvodu vyhovuje...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Trvalý pobyt by nemal byť dôvod na platenie za likvidáciu odpadu. Platiť by mala tam, kde ho tvorí. Tam, kde má trvalý pobyt by mala doložiť doklad o tom, kde má zaplatené. Tak isto by mala v mieste trvalého bydliska nahlásiť, že sa tam nezdržuje.
    Toto by mala mať obec aj mesto prijaté vo všeobecne- záväznom nariadení o likvidácii odpadu.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    To som mala na mysli... Niekde predsa platiť musí, keď ho produkuje. Nech si pozrie všeobecne záväzné nariadenie príslušného mesta/obce a podľa toho nech sa zariadi, keď si nemieni rušiť trvalý pobyt ani sa prihlásiť na prechodný.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    verkaz Pozri príspevok
    Trvalý pobyt by nemal byť dôvod na platenie za likvidáciu odpadu. Platiť by mala tam, kde ho tvorí. Tam, kde má trvalý pobyt by mala doložiť doklad o tom, kde má zaplatené. Tak isto by mala v mieste trvalého bydliska nahlásiť, že sa tam nezdržuje.
    Toto by mala mať obec aj mesto prijaté vo všeobecne- záväznom nariadení o likvidácii odpadu.
    No ja mám trvalý pobyt v meste kde nebývam - nechcem sa odhlásiť z trvalého pobytu a doniesla som doklad, o tom že platím
    na mieste prechodného pobytu a aj napriek tomu musím platiť na dva krát - bolo mi povedané, že také je všeob. závazné
    nariadenie a nepomožem si musím platiť aj keď odpad netvorim.

    Miestne poplatky za TKO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.