Zavrieť

Porady

Tepelno izolacne natery..

Caute,pri rozhodovani sa nad tepelnou izolaciou som natrafil aj na tepelno izolacne natery,ma nietkto z Vas nejake skusenosti,alebo vie nieco z pocutia ohladom tychto naterov? Je otrebne pouzit popri nich aj klasicke zateplenie sklenou vatou,mineralnou vatou,alebo polystyrenom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bear7 Pozri príspevok
    Caute,pri rozhodovani sa nad tepelnou izolaciou som natrafil aj na tepelno izolacne natery,ma nietkto z Vas nejake skusenosti,alebo vie nieco z pocutia ohladom tychto naterov? Je otrebne pouzit popri nich aj klasicke zateplenie sklenou vatou,mineralnou vatou,alebo polystyrenom?
    Pozri si túto tému:

    http://www.porada.sk/t46773-zateplen...t=thermoshield

    máš tam viac informácií, než by si potreboval.

    bear7 je offline (nepripojený) bear7

    bear7
    No to mozno ano akurat ze teraz su na trhu nove natery ,pricom tieto natery,, Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov,nehovoriac a dalsich skvelych vlastnostiach podla toho co sa o nich pise a nato sa ja pytam.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bear7 Pozri príspevok
    No to mozno ano akurat ze teraz su na trhu nove natery ,pricom tieto natery,, Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov,nehovoriac a dalsich skvelych vlastnostiach podla toho co sa o nich pise a nato sa ja pytam.
    No, keď veríš báchorkám, že najaký náter môže nahradiť 20 cm minerálnej vlny, ......... je to tvoja vec. Ja tomu neverím.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    bear7 Pozri príspevok
    No to mozno ano akurat ze teraz su na trhu nove natery ,pricom tieto natery,, Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov,nehovoriac a dalsich skvelych vlastnostiach podla toho co sa o nich pise a nato sa ja pytam.
    bez toho aby si o nich nieco cital, ti musi byt jasne, ze to je nelogicke...navyse vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Tiez z korku sa teraz robi velke halo, ked som sa pytal na cenu, povedali mi, ze 10000/m3, polystyren som mal za 1400/m3, tiez ten korok bude treba lepit inym lepidlom a kotvit poriadnymi kotvami, takze clovek preplati mozno 100tis. To uz ale v reklame neuvedu, ved predsa korok dycha.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Technický nezmysel.Ked som od nich ako pôvodom Nemeckej firmi chcel aj nejaký cetrifikát alebo potvrdenie deklarovaných vlastnotí od nemeckej certifikačnej TÚV , ani obraz ani zvuk.Slovenská má minimálnu výpovenú hodnotu( bohužial).

    bear7 je offline (nepripojený) bear7

    bear7
    No ano to je pravda aj s tymi bachorkami aj s tym korkom,ale len tak pre zaujimavost si skuste kliknut na www.solarenergy.sk ,tiez sa mi to zda nelogicke no aj let na mesiac bol nelogicky a uskutocnil sa.

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    bear7 Pozri príspevok
    1, ..Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov ...
    2, .. nato sa ja pytam.
    Ahojte.
    Nemusíte ďalej diskutovať.
    1, Je to zhruba TS , ale s iným menom.
    Keď hodnotu jeho tepelného odporu (v technických dátach - ktorých má menej ako TS) napíšu v technických jednotkách - uvidíme ako dopadne.
    Je to náter zvonku (do horúcich oblastí) na klimatizované budovy.
    2, Škoda , že ponúkaš a nie " sa pýtam".

    Ahoj
    Ka Mil

    bear7 je offline (nepripojený) bear7

    bear7
    No takze vyzera to tak ze pouzijem staru dobru klasiku,dufal som ze sa najde niekto kto to ma odskusane ale tak asi nie,fakt ma zaujimalo ci to s tymi natermi moze byt pravda. No nic aj tak dik

    bear7 je offline (nepripojený) bear7

    bear7
    No a este k tomu nieje to len nater zvonku ,je to nater na vselico ine potrubie,interier atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.