Zavrieť

Porady

Zlúčenie súborov v Exceli

Zdravím všetkých,
nevie niekto z vás, či je v exceli možné zlúčiť údaje z viac samostatných xls súborov do jedného hárku (prípadne zošitu)?
Štruktúra údajov je v každom súbore rovnaká, čiže mám napr. 70 xls súborov, ktorý každý obsahuje rovnaký počet stlpcov, ale rozny počet riadkov a potreboval by som to nejakým spôsobom dostať do jedného hárku pod seba.
Spôsob copy and paste je značne zdlhavy.
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

thaisk
Ak ide o jednorazovú záležitosť, stačia k tomu šikovné prsty a vec bude vyriešená za 20 minút ak...

Dajme tomu že máš dáta v 01.xls až 70.xls a súbor spolu.xls bude výsledný zošit.

Prejdi na údajový súbor, klikni najprv hocikde v oblasti údajov, potom kombináciou CTRL + A vyberieš celú oblasť údajov, kopíruješ vybranú oblasť údajov kombináciou CTRL+C. Takže 4 kliky.

Prejdi na spolu.xls, vložíš kopírovanú oblasť údajov kombináciou CTRL + V
CTRL + šípka doľava: prejdeš na ľavý kraj oblasti údajov
CTRL + šípka dole: prejdeš na spodný kraj oblasti údajov
šípka dole: prejdeš na prvú voľnú bunku = tu vložíš skopírované dáta z ďalšieho zošita. Tu bude 5 klikov.

Postup:
1. dáta: 01.xls > CTRL + A > CTRL+C >
spolu.xls bunka A1> CTRL + V > CTRL + šípka doľava > CTRL + šípka dole > šípka dole >

2. dáta: 02.xls > CTRL + A > CTRL+C >
spolu.xls > CTRL + V > CTRL + šípka doľava > CTRL + šípka dole > šípka dole >

... vec bude vyriešená za 20 minút ak ti medzitým nezvoní telefón a nevieš či si pri 59. alebo 69. súbore

Ak výsledný súbor potrebuješ na analýzu pohyblivých údajov v dátových súboroch, oplatilo by ti sa tomu venovať viac času aby si ho vytvoril importovaním externých dát.

b.rado je offline (nepripojený) b.rado

b.rado
hmm...ďakujem, ale nejako takto to robím aj teraz, čiže kopírujem a vkladám...hľadám skôr riešenie pre automatizáciu spracovania toľkých súborov, ktorých stále pribúda a zaberá mi to stále viac času, pravidelne každý mesiac...

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
b.rado Pozri príspevok
hmm...ďakujem, ale nejako takto to robím aj teraz, čiže kopírujem a vkladám...hľadám skôr riešenie pre automatizáciu spracovania toľkých súborov, ktorých stále pribúda a zaberá mi to stále viac času, pravidelne každý mesiac...
A prečo to máš v 70 súboroch??

b.rado je offline (nepripojený) b.rado

b.rado
no..bohuzial mi to takto generuje a zasiela mailom dodavatel...su to udaje za jednotlive dcerske spolocnosti a system dodavatela to nevie generovat ako jednu tabulku...

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
b.rado Pozri príspevok
no..bohuzial mi to takto generuje a zasiela mailom dodavatel...su to udaje za jednotlive dcerske spolocnosti a system dodavatela to nevie generovat ako jednu tabulku...
Aha, som myslel, že to tvorí viac užívateľov vo firme. Potom by sa to dalo riešiť zdieľaním tabuľky, ale v tomto prípade nie.

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
b.rado Pozri príspevok
no..bohuzial mi to takto generuje a zasiela mailom dodavatel...su to udaje za jednotlive dcerske spolocnosti a system dodavatela to nevie generovat ako jednu tabulku...
Tak daj nejakú ukážku ako vyzerajú tie súbory. Koľko je v každom súbore listov, koľko stlpcov prípadne riadkov sa má kopírovať, či všetko vrátane nejakých hlavičiek. Všeobecne sa to takto nedá. Urob si nejaké makro a jedným klikom by sa ti mal skopírovať jeden list. Automaticky všetky naraz, to by si mohol v tom mať guláš.

Niečo takéto ako v prílohe? Klikni na makro.

alebo vylepšené
Naposledy upravil marjankaj : 13.01.11 at 15:47

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Alebo takto
1. Všetky súbory si presuň do priečinka C:\pomoc. Rozbal zazipované súbory, alebo si daj vlastné. Ak by bolo v zošite viac listov, údaje sa skopírujú iba z prvého listu.
2. otvor súbor listyx a spusti makro.


Ale bolo by dobré vedieť, čo treba skopírovať. Možno ti to postačí takto.
Naposledy upravil marjankaj : 15.01.11 at 01:25

b.rado je offline (nepripojený) b.rado

b.rado
formát súborov je rovnaký, čiže rovnaký počet stlpcov a rôzny počet riadkov (vid príloha)...ked som použil to makro, tvarilo sa to, že mi to importuje..ale nakoniec bol vysledkom import iba prveho riadku z kazdeho suboru...

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

thaisk
b.rado Pozri príspevok
formát súborov je rovnaký, čiže rovnaký počet stlpcov a rôzny počet riadkov (vid príloha)...ked som použil to makro, tvarilo sa to, že mi to importuje..ale nakoniec bol vysledkom import iba prveho riadku z kazdeho suboru...
@marjankaj: Veľmi veľmi elegantné riešenie, klobúk dole. Táto téma mi hovorí: "Hej cyklista, občas si pozri aj do návodu i keď si sa sám naučil bicyklovať" (Copyright 2010 marjankaj .)

@b.rado: To pôjde ale musíš nastaviť v macre od marjankaj začiatok údajých oblastí na A3 namiesto A1.

b.rado je offline (nepripojený) b.rado

b.rado
ďakujem veľmi pekne..funguje to...až na to, že musím odklikávať uloženie resp. neuloženie súboru..keďže pôvodný súbor je v starej verzii excelu..ale nevadi...toto riešenie mi ušetrí strašne veľa času

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.